IT-kart 28.02.2018, Tallinn

05. detsember 17

Tutvustus

2017. aasta IT-kardi parimad

IT-kart on sportlik-meelelahutuslik ettevõtmine, kus Eesti kümme kõige olulisemat IT-ettevõtet selgitavad endi seast tšempionid hobikartide kestvussõidus. Saite kutse? Väga hea, seega pange tiim kokku  ja osalema. Kõrvale nihverdamine on nüüd juba allaandmine ja nagu nad ütlevad, üks kord allaandja, alati allaandja.

 

Toimumise aeg ja koht

Võistlus toimub Laagris, Unibet kardikeskuses 28. veebruaril algusega kell 19.00. Orienteeruv lõpp kell 21.30, kui just kauem või vähem ei lähe, aga see selgub juba sellest palju te ise gaasi vajutate. Kui gaasipedaali all ikka hoiate, siis õigel ajal lõpetamine ei ole probleem.

 

Võistkonnad

Osaleda saavad 4–5-liikmelised IT-ettevõtete või ettevõtte IT-töötajate võistkonnad, kelle hulgas peab olema ka vähemalt üks naisvõistleja. Miks nii? Sest kui teil 5 autosõiduhuvilist noort (või nooruslikku) meest ei ole, siis saate hakkama ka neljakesi ja saate ka oma naised punti võtta. Siis on ilusam ning lisaks on meil lisaülesanne ära tõestada, et vanasõna “naine roolis, auto kraavis” ei pea paika.

Võistkonnas peavad olema ainult oma ettevõtte töötajad. Kui teie firmas töötab Marko Asmer või Ott Tänak, pole probleemi. Aga kui tahate nendega või mõne teise autoroolis kiire sõbraga  ühepäevase käsunduslepingu teha, siis konkurendid vaatavad teile viltu.

Kui osalev ettevõte pole IT-ettevõte, siis tohivad võistkonda kuuluda vaid ettevõtte IT-töötajad.

Osalevate tiimide arv on piiratud. Starti pääseb 12 võistkonda. Ruumi lihtsalt ei ole rohkem.

 

Ajalugu

Võistlust on peetud varem kolmel korral ning esikolmikud on olnud järgnevad:

2017:

  1. Proekspert
  2. Ekspress Digital
  3. Helmes AS

2013:

  1. Helmes
  2. Proekspert
  3. Postimehe IT

2012:

  1. Proekspert
  2. Helmes
  3. Elisa Eesti

 

Võistluse põhimõte

Sõidetakse Laagri hobikardirajal 100 ringi. Iga võistkonnaliige läbib 100-ringise võistluse korral minimaalselt 15 ringi. Ringid võib läbida järjest või vahepeal loovutada rool mõnele kaassõitjale ja ise puhata. Eesmärk on kogu võistkonnaga võimalikult kiiresti finišisse jõuda.

100 ringi võistlusele eelneb instruktaaž korraldajate poolt ning kvalifikatsioon. Võistkonnad stardivad põhivõistlusele kvalifikatsioonivõistluste tulemuste alusel, kuid kvalifikatsiooniks pole sel korral kardisõit, vaid võrdlemisi lihtne programmeerimisülesanne. Sellega saame selgeks, kas olete ikka IT firma. Ülesande lahendamine on igale progemist algtasemel tundvale isikule kindlasti jõukohane. NB! Ülesande lahendamiseks võtke kaasa üks sülearvuti, millega internetti saab.

Võistluse tulemuse määravad lisaks sõitjate heale autosõiduoskusele ka valitud strateegiline plaan ehk mitu sõitjat (4 või 5) on võistkonnas, kuidas jagatakse omavahel vahetused, kui pikalt üks sõitja järjest sõidab. Oluline on ka plaani realiseerimine ja kiire paindlikkus, kui plaani on vaja muuta. Küsimused, et kas praegu on mõistlik autoga boksi sõita (seal on keegi ees) või oodata järgmise ringini jne. Selle kõik teeb keerukamaks asjaolu, et tiimidel pole kasutada tiimiraadiot, nagu päris vormelisõidus, vaid otsustada tuleb jälgides vastaseid, boksiteed, oma kolleegide viipeid ning kõhutunnet. Kindlasti ei puudu ka väike õnnefaktor nagu spordis ja motospordis ikka tavaks. Õnn pidi aga soosima tugevamaid.

 

Registreerimine

Võistlustele saab registreeruda saates oma võistkonna osalussoovi ja täidetud registreerimislehe e-postile liisa@firmasport.ee.

 

Osalustasu

Võistlustest osavõtutasu on 350€+km. Kuni 12.02 (k.a) kehtib SportID uutele ja vanadele klientidele veelgi soodsam hind, milleks on 250€+km.

Eesti Firmaspordi Liidu liikmetele kehtib -10% allahindlus tavahinnalt!

Auhinnad

Auhinnalaual on originaalne karikas, mis kuulub parimale kardisõidu tiimile. Lisaks medalid, diplomid ja eriauhinnad SportID-lt.

Tulemused

IT-kart – ringide ajad 2018

IT-kart – tulemused 2018

IT-kart – tulemused 2017