Võrkpalli superkarika võitis Vennad Ehitus

vennad_superkarikas08.jpgEsmakordselt toimunud firmaspordi superkarika turniiril võrkpallis võttis võidu kuue tugeva ettevõtte konkurentsis Vennad Ehitus. Täna Audentese Spordihoones enne Eesti meistriliiga finaali toimunud segavõistkonda (3+3) finaalis võitis Vennad Ehitus Elioni Spordiklubi 2:0 (22:20; 22:20). Kolmandaks tuli möödunud aastane firmaspordi meister Estiko-Plastar, kes alistas viimases kohtumises G4S Eesti 2:1, kellele oldi alla jäädud Firmaspordi Talimängude võrkpalliturniiri poolfinaalis. Viienda koha kohtumises oli Eesti Posti Spordiklubi üle SEB Pangast 2:1.

Fotol Vennad Ehituse võidukas võistkond. Foto: Boris Mäemets

Ilma võiduta ei jäänud turniiril siiski ükski võistkond. Turniiril kuuendaks jäänud SEB Pank alistas avakohtumises Elioni 2:1, kuid paraku ainsaks võiduks sel turniiril see neile jäigi. Estiko-Plastarilt tuli seejärel vastu võtta 0:2 kaotus.  Elioni  mängijad suutsid end Estiko-Plastari vastu aga taas kokku võtta ja nii saadi alagrupi viimases mängus jagu Estiko-Plastarist 2:0. Samale võistkonnale oli Elion kaotanud firmaspordi meistrivõistluste finaalis möödunud aasta novembris.

Teises alagrupis alustas hilisem võitja Vennad Ehitus 2:1 võiduga Eesti Posti Spordiklubi vastu. G4S Eesti ei kinkinud Eesti Postile küll geimivõitu, kuid 2:0 võidumängus saadi mõlemas geimis vaid kahepunktine võit. Vennad Ehitus oli G4S Eestist viimases alagrupi kohtumises taas 2:1. Võistkonnad olid kohtunud omavahel ka Firmaspordi Talimängude võrkpalliturniiril ja ka seal oli võidukas Vennad Ehitus.

Poolfinaalkohtumises sai numbriliselt kergema võidu Elion, kes oli G4S Eesti vastu parem 2:0, kuid geimid 21:17 ja 21:19 näitasid, et hõlpu vastased siiski ei andnud. Vennad Ehituse mäng Estiko-Plastari vastu venis juba traditsiooniliselt kolmegeimiliseks. 2:1 võit tuli numbritega 21:16, 15:21 ja 15:13

Turniirile olid kutsutud ka Euroopa Firmaspordi Festivalil segavõistkondade arvestuses kolmanda koha saavutanud Hansapanga võistkond ning tolle turniiri võitnud Smiltene võistkond Lätist. Paraku ei sobinud see mängupäev neile võistkondadele. Sellest hoolimata oli esimene firmaspordi superkarika turniir võrkpallis osutus sportlikult põnevaks ja
mänguliselt päris ilusaks, seega võib oletada, et esimene lendu läinud
pääsuke ei jää viimaseks ja kohtume kuue kuni kaheksa tugeva segavõistkonnaga võrkpalliturniiril ka aastal 2009.