IT-kart 1.08.2018, Tartu

25. juuni 18

Tutvustus

IT-kart on sportlik-meelelahutuslik ettevõtmine, kus kümme kõige olulisemat Tartus tegutsevat IT-ettevõtet selgitavad endi seast tšempionid hobikartide kestvussõidus. Saite kutse? Väga hea, seega pange tiim kokku  ja osalema.

Toimumise aeg ja koht

Võistlus toimub Tartu lähedal uues Lange motokeskuses 1. augustil algusega kell 16.00. Orienteeruv lõpp kell 18.30, kui just kauem või vähem ei lähe, aga see selgub juba sellest palju te ise gaasi vajutate. Kui gaasipedaali all ikka hoiate, siis õigel ajal lõpetamine ei ole probleem.

Võistkonnad

Osaleda saavad 4-liikmelised IT-ettevõtete või ettevõtte IT-töötajate võistkonnad, kelle hulgas peab olema ka vähemalt üks naisvõistleja.

Võistkonnas peavad olema ainult oma ettevõtte töötajad. Kui teie firmas töötab Marko Asmer või Ott Tänak, pole probleemi. Aga kui tahate nendega või mõne teise autoroolis kiire sõbraga  ühepäevase käsunduslepingu teha, siis konkurendid vaatavad teile viltu.

Kui osalev ettevõte pole IT-ettevõte, siis tohivad võistkonda kuuluda vaid ettevõtte IT-töötajad.

Osalevate tiimide arv on piiratud. Starti pääseb 10 võistkonda. Karte lihtsalt ei ole rohkem võistkondadele pakkuda.

 

Ajalugu

Võistlust on peetud varem neljal korral Tallinnas Laagris ning esikolmikud on olnud järgnevad:

2018:

 1. Proekspert
 2. Ekspress Digital I
 3. Ekspress Digital II

2017:

 1. Proekspert
 2. Ekspress Digital
 3. Helmes AS

2013:

 1. Helmes
 2. Proekspert
 3. Postimehe IT

2012:

 1. Proekspert
 2. Helmes
 3. Elisa Eesti

 

Võistluse põhimõte

Sõidetakse Lange hobikardirajal 100 ringi. Kasutusel on kardiraja kardid. Kõik masinad on ühesugused ja võrdsed. Iga võistkonnaliige läbib  minimaalselt 20 ringi. Ringid võib läbida järjest või vahepeal loovutada rool mõnele kaassõitjale ja ise puhata. Eesmärk on kogu võistkonnaga võimalikult kiiresti finišisse jõuda.

100 ringi võistlusele eelneb instruktaaž korraldajate poolt ning kvalifikatsioon. Võistkonnad stardivad põhivõistlusele kvalifikatsioonivõistluste tulemuste alusel, kuid kvalifikatsiooniks pole sel korral kardisõit, vaid võrdlemisi lihtne programmeerimisülesanne. Sellega saame selgeks, kas olete ikka IT firma. Ülesande lahendamine on igale progemist algtasemel tundvale isikule kindlasti jõukohane. NB! Ülesande lahendamiseks võtke kaasa üks sülearvuti, millega internetti saab.

Võistluse tulemuse määravad lisaks sõitjate heale autosõiduoskusele ka valitud strateegiline plaan ehk kuidas jagatakse omavahel vahetused, kui pikalt üks sõitja järjest sõidab. Oluline on ka plaani realiseerimine ja kiire paindlikkus, kui plaani on vaja muuta. Küsimused, et kas praegu on mõistlik autoga boksi sõita (seal on keegi ees) või oodata järgmise ringini jne. Selle kõik teeb keerukamaks asjaolu, et tiimidel pole kasutada tiimiraadiot, nagu päris vormelisõidus, vaid otsustada tuleb jälgides vastaseid, boksiteed, oma kolleegide viipeid ning kõhutunnet. Kindlasti ei puudu ka väike õnnefaktor nagu spordis ja motospordis ikka tavaks. Õnn pidi aga soosima tugevamaid.

Registreerimine

Võistlustele saab registreeruda saates oma võistkonna osalussoovi e-postile info@firmasport.ee koos täidetud registreerimislehega.

või ostes SportID-st pileti siit https://sportid.ee/event/2975

Osalustasu

Võistlustest osavõtutasu on 350€+km. Kuni 15.07 (k.a) kehtib SportID uutele ja vanadele klientidele veelgi soodsam hind, milleks on 250€+km.

Eesti Firmaspordi Liidu liikmetele kehtib -10% allahindlus tavahinnalt!

Auhinnad

Auhinnalaual on originaalne karikas, mis kuulub parimale kardisõidu tiimile. Lisaks medalid, diplomid ja eriauhinnad SportID-lt.

Varasemad tulemused

IT-kart – ringide ajad 2018

IT-kart – tulemused 2018

IT-kart – tulemused 2017