Viimse Reliikvia jälgedes juba järgmisel laupäeval

08. mai 09

Taevaskoja retk 2005. aastalElamusretkede Taevaskoja retke ettevalmistajad on nüüd mitmel järjestikkusel päeval Taevaskojas käinud ja kiidavad raja seisukorda superheaks. Elamusterohke saab nii 10 kui ka 15 km rada. 15 km rajale lubavad korraldajad ka ühte raskemat ja väljakutset pakkuvat rajalõiku. Selles piirkonnas leiavad üllatusi ka inimesed, kes arvavad, et nad teavad Taevaskoja kandist kõike! Ehk nii mõnegi koha võib ära tunda ka eestlaste kultusfilmi Viimne Reliikvia võttepaigana.

10 km rada kulgeb nö. traditsioonilises Taevaskojas. Näha saab kõrgeid liivakivi kaldaid, ilusat okaspuumetsa, kaunist Suurt ja Väikest Taevaskoda ning Saarjärve paisjärve. Korraldajad on veendud, et käesolevast Taevaskoja retkest tuleb selle suve üks meeldejäävamaid käimisüritusi.

Hetkel on üritusele registreeritud umbes 60 käijat ja registreerimine on veel avatud. Suurematest klubidest on esindatud Lasva tervisesportlased. Enim käijaid praeguse seisuga on tulemast Tartust.

Head uudised kõigile hilistele registreerijatele on sellised, et esimese vooru soodushinnad esimese retke puhul kehtivad kogu eelregistreerimise aja. Kallim on registreerimine vaid koha peal. Taevaskoja retke osalustasu on 75.- krooni ja soodustasu (õpilased, pensionärid) 50.- krooni.

Parim klubi võidab raftingumatka

Elamusretkedel kogub iga inimene oma isiklikule kontole elamuspunkte. Iga jalgsi läbitud kilomeeter võrdub 1 punktiga. Kellel 100 punkti täis on teeninud endale Elamusretkede märgi ja hooaja lõpus on edukamatele käijatele samuti auhinnad. Taevaskoja retkel võidab parim klubi aga raftingumatka 10-le. Parima klubi selgitamisel korrutatakse klubi esindajad nende läbitud kilomeetrite ehk punktidega ja saadakse selle alusel paremusjärjestus. Taevakoja retke infolehel on kirjas ka retke auhinnad, mis kõigi osalejate vahel välja loositakse.

 Järgmine retk pärast Taevaskoda on juba ligi 30 km elamus Võrumaal, kus starditakse Haanjast, Suure-Munamäe jalamilt, möödutakse Eesti sügavaimast järvest Rõuges ja jõutakse lõpuks Võrru välja. See retk on toimumas 6. juunil ja sinna registreerumine on samuti käimas.

Vaata Taevaskoja retke infot siit