Viimane võimalus Taevaskotta registreeruda

14. mai 09

Laupäeval kell 11 stardivad praeguse seisuga umbes 80 käijat Elamusretkede Taevaskoja retkele Kiidjärvelt. Kokku on võimalik elamustehuvilistel käia nii 10 kui 15 km rajal. Ette registreerida on veel võimalik kuni reedese tööpäeva lõpuni (kell 17.00)

 Taevaskoja rada tuleb selle aasta kõnniretkedes kindlasti üks raskemaid, lisaks asjaolu, et katkestamisvõimalused poole peal puuduvad. Rajal on mitmes kohas mahalangenud puid, väga palju on järske tõuse ja laskumisi ning paljudes kohtades tuleb olla väga ettevaatlik. Kogu see vaev pole aga asjatu, sest näha on tõepoolest palju ilusat ja vaatamisväärset.

Oleme alustanud registreerimist ka Haanja-Võru Käimismaratonile ja esimesed osalejad on kirjas sealgi.Rada tuleb profiililt märksa lihtsam – on ju stardipunkt Eesti kõrgeima tipu jalamil ja rada keskmiselt langeb merepinna suhtes. Distantsi pikkus – 30 km – on selline, mis kergelt võtta ei luba. Hakkama saab küll igaüks, kuid ette valmistuda tuleb tõsiselt nii toitumise kui joogi osas. Rajal on mõistagi ka teeninduspunktid. Samas on suurepärane võimalus näha ühel pikal retkel Eesti kõrgeimat mäge, sügavaimat järve ja veel palju ilusat Võrumaa loodusest. See on kindlasti võimalus, mida ei maksa maha magada.

Vaata raja ja Elamusretkede kohta lisainfot www.elamusretked.ee