Vibram FiveFingers esitleb: Selisoo raba – Eestimaa on tõesti nii ilus!

24. veebruar 13

vibram logoESITLEB:

 

77kp24veb13fsel0071_595_KMZ_logo_2012

Eesti Vabariigi 95. aastapäev võeti kogu au ja uhkusega vastu päikeselises Selisoo rabas. Ida-Virumaale sõitnud poolsada retkelist panid räätsad saabaste külge ja taas kord sättis Elamusretk sammud raba poole.

 

 

 

 

DSC00062Selisoo rikkalik laugastik hoidis retkelisi ootusärevuses, nagui ka vaatetorn, mis oli küll hoiatava sildiga – suletud ja eluohtlik – aga ei pidanud kinni elamusretke matkalisi. Tornist avanes ohhetama panev vaade Seli lumise järve peale.

Tähtsa päeva puhul olid ka kidurad männid riietanud end uhkelt sädeleva lumega, mis laugastike ja älvestike vahel lisaks Selisoo raba kaunistasid. Retke esimene pool lõppes traditsiooniline tee- ja kompvekipausiga, mis matkalisi kenasti turgutas, et Selisoos järgmisi vaatamisväärsusi avastada.

DSC00072

Üsna pea jõuti Milloja settebasseini juurde, kus sõltuvalt aastaajast ja sademetest pumbatakse Estonia kaevandusest igas ööpäevas maapinnale 12 – 25000 m3 vett.

77kp24veb13fsel0173_595_KMZ_logo_2012

 

 

 

 

Retke teises pooles valiti kõrgrabas välja sobiv koht, kus sillerdavat päikest nautida ja matkalistega pilti teha.

Lisaks retkeliste räätsa jälgedele võis laugastike vahel kohata palju loomakeste jälgi, mis puutuma raba lumevaipa ilmestasid ja elamuste otsijatele huvi pakkusid.2013-02-24-14h18m37-1

Selisoo matkaraja parkimisplatsile tagasi jõudes ootas kõiki soe supp, pirukad ja tee, mis lisas suure  kirsi tordile läbitud retke eest.

NB! Täname ka kõiki, kes kaasa võetud sini-must-valge sümboolikaga kaunistasid retke:)

SÖÖK

 

 

 

 

 

 

 

 

Kes seekordsest retkest osa ei saanud või soovib veel saada talvist räätsaelamust, siis neid ootame Lääne-Virumaale Uljaste Elamusretkele matkama.  Uljaste retke juhend avaneb lugemiseks SIIT.

Selisoo räätsaretke pildid – Tarmo Haud – GALERII ja Kaimo Puniste – PILDID. Jälgige ka infot meie FB kodulehel. Aitäh kõigile osalemast!