Vibram Fivefingers esitleb: “Seal me olime” ehk Elamusretked käisid Muhumaal

22. august 13

vibram logo

ESITLEB:

Avarad merevaated ja rohked kadakad ootasid Elamusretke osalejaid augustikuu keskpaigas Muhu saarel. Grupp julgeid ja vastupidavaid matkalisi alustas oma kahepäevalist Muhumaa külaskäiku Kuivastu sadamast, kust entusiastlikult ja hoogsal sammul mindi saare võlusid avastama.

Retkelistele tutvustati algavat teekonda kaardil, mis piltlikustas rada ja andis korraliku ettekujutuse eesseisvast Elamusretkest. Sombune laupäeva hommik ei morjendanud retkeliste tujusid – kõik olid valmis Muhumaa kauneid kohtasid uudistama.

Esimesel päeval rännati mööda Muhumaa rannajoont, kus võis kohata mitmeid kalurikülasid ja pisemaid paadisadamaid. Vaadati üle tuuleveskid ja kaunid mereäärsed talud oma kaunite kiviaedade ja rohelisest rohelisema muruga. Rajal tervitasid Elamusretkelisi rõõmsalt üheskoos ka üksikud Muhumaa lambad. Nägemata ei jäänud ka metssea perekond, kes vaid mõnekümne meetri kaugusel retkelistest metsarada ületasid. Kadakad olid retkeliste truud kaaslased terve retke vältel. Mööda kadakatevahelisi radasid jõuti ühest punktist teise. Kuna esimene päev tõotas tulla pikk, said osalejad  pidevat kosutust ja energiat toitlustuspunktides. Pikemate pauside teekond läbis näiteks Võlli küla, Lalli paadisadama, Vahtraste vaatetorni, Üüru panga ja Seanina sadama. Esimese päeva lõpuks maabuti ööbimiskohta. Selja taga oli ligi 10 tundi kõndimist ja ca 47 km läbimist mööda Muhu saare põhjarannikut. Väsinud aga uhked retkelised oli välja teeninud söögi ja unetunnid, et järgmiseks päevaks taas valmis olla rännakuks.  Igaüks sättis kadakate vahele kuukuma paistel ja tähtede all oma telgi püsti. Nii lõppes esimene päev Muhumaal.

Esimese päeva läbitud teekonda näete siit (17.08.2013):

Muhumaa Elamusretke kaart 17.-17. august 2013

Muhumaa Elamusretke kaart 17.-18. august 2013

Teise päeva hommikul pakiti asjad taas kokku, söödi hommikusöök, plaasterdati jalgu ja ilma pikema jututa asuti jällegi teele.

Esmalt võeti suund Koguva küla poole. Vahetult enne külla jõudmist tervitati Juhan Smuuli, kelle monument vaid saja meetri kaugusel kadakate vahele on püstitatud. See oli ka paras hetk grupp kokku koguda ja jäädvustada üks tore pilt Elamusretkeliste ja Juhaniga. Peale pausi Koguva külas, rännati edasi Rootsivere suunas, kust edasine retk metsaradadele võeti. Järgnevalt avanes retkelistele põldmarjade meri, mida käigu pealt noppida sai. Pikema uudistamise osaliseks sai Piiri raketibaas, mis on olnud üheks NSVL õhuväekaitsebaasiks Eestis.

Edasine teekond viis retkelised matka lõpp-punkti Liivale. Seal külastati 13. sajandil ehitatud Muhu Katariina kirikut. Retk sai väärika lõpu Muhu Kalakohvikus, kus kõigile retkelistele tõeliselt head kalasuppi pakuti. Teisel päeval jätsid Elamusretked selja taha 19, 5 km.

Peale söömist sõidutati osalised Kuivastu sadamasse, kust juba tee tagasi koju viis:)

Teise päeva läbitud teekond (18.08.2013):

Muhumaa II päev

Seekordseks Vibram FiveFingers loosiauhinna võitjaks osutus Malle Kirs! Palju õnne, Malle!

Muhuma Elamusretke pilte saate uudistada siit –  KAIMO PILDID. Jälgige ka infot meie FB kodulehel.

NB! 1. SEPTEMBRIL 2013 ootame Teid Osmussaare elamusretkele – Retke infot leiate siit – JUHEND

Jälgige ka meie edasist kalendrit SIIT

Aitäh kõigile Muhumaa Elamusretke osalejatele! Kohtumiseni Osmussaare Elamusretkel!