Vibram FiveFingers esitleb: Lohusalu Elamusretk – tere, Kevad!

22. aprill 13

vibram logoESITLEB:Elamusretked - Lohusalu 21.04.2013.a. Foto: Kaimo Puniste / www.kmzphoto.eu

Elamusretkede kevad sai sel aastal hoo sisse Lohusalus. Seekordsel retkel mindi Harjumaa võlusid nautima. Retkelised ei pidanud pettuma – matkalisi tervitas päike, meri, linnulaul ning imeline Keila juga.

Elamusretked - Lohusalu 21.04.2013.a. Foto: Kaimo Puniste / www.kmzphoto.eu

Osalised kogunesid Laulasmaa Puhkekeskuses, kust peale retkejuhi sõnavõttu ka teele mindi. Hoogsal sammul võeti suund kohe mere poole, kus ootas retkelisi sillerdav vesi ja maaililised merevaated. Mööda rannikut ja männimetsa rada pidi liiguti edasi Lohusalu sadamasse. Seal ootas meid esimene kosutuspaus, kus pikemalt söödi kommi ja joodi teed. Samal ajal oli nähtaval ka madalikule jooksnud laev, mida kalda pealt uudistada võis.

Lohusalu. grupp sadamas

lohusalu. laev

Lohusalu. Hüpe.

Peale pisikest puhkust liikusime edasi Keila jõe suudme poole. Matkarada kulges enamasti mööda liivast rannajoont, kuid sai ka uudistatud metsaradu, kus paar suuremat tõusu võeti. Keila suudmest liikusime ülesjõge, kust samal ajal sai nautida jõe vaatemängulist voolamist. Pisikesed ojad ületati sealjuures mängleva kergusega.

Tõusuderohke maastik viis retkelised edasi Keila joani, kus taaskord tehti väike paus, et energiavarusid täiendada.

Retke ajastus oli ideaalne, et vaadata Kelia joa veerohket langemist. Suurepärane koht, kus võeti grupp kokku ja jäädvustati pildile:)

Lohusalu. Grupp.

Retkeliste nägudest oli näha pakatavat rõõmu, kuigi läbitud oli juba enamus matkast. Edasi võetigi  suund finiši poole. Kui Keilani läbiti distants üsnagi kuiva ja puhta jalaga, siis viimastel kilomeetritel sai nii mõnigi saapa poriseks. Kuid osalejaid see ei morjendanud ning imetleti veel Lohusalu kauneid metsavaated. Laulasmaa Puhkekeskuses ootas kõiki kehakinnitus ning diplomid.

Loositi välja ka Vibram FiveFingersi poolt välja pandud jalanõud. Võitjaks osutus Raili Puolokainen – palju õnne!

Lohusalu Elamusreteke galerii – KAIMO PILDID

Järgmine Elamusretk toimub 19. mail 2013 Lätis, CesisesJUHEND

Jälgige Elamusretke tegemisi ka FB lehel

Kohtumiseni Lätis!