Vibram FiveFingers esitleb: Laine lõi laksudes Elamusretkelised Osmussaarele!

04. september 13

vibram logolaev karil

ESITLEB:

Teadmiste päeval külastasid Elamusretked Eesti suuruselt 14. saart – Osmussaart. Elevust andev paadisõit ja mõnus päikesepaisteline ilm pakkusid septembrikuu esimesel päeval osalistele suurepäraseid ja meeldejäävaid elamusi.

dirhami sadamRetkele tulnud osalised kogunesid Dirhami sadamas, kus jaguneti paatidesse – pooled said  pikemat ja rahulikumat lainetes loksumist nautida Arabellaga ja teised kihutasid kiirema ja äkilisema paadiga – mõlemad sõidukid andsid osalistele emotsionaalseid elamusi.

Osmussaarele jõudnud, vaadati kiirelt üle infotahvel ja kaart ning sammuti ümber saare kõndima. Kuna matkati ümber saare ja rada polnud keeruline, said kõik osalised valida meelepärase maastiku kõndimiseks. o. klibuvallidKes valis kõndimiseks tee mööda rannajoont kiviklibu peal ja kes jalutas veidi eemal kruusa-muruteel. Raja pealt võis nii mõndagi huvitavat jalaalla sattuda – pudeleid, rauakola ja üksikuid jalanõusid. Kõiki retkelisi saatis aga piltilus merevaade ja vahelduva päikesepaistega ilm.

osmussaare grupipilt

Hoolimata tugevale tuulele jõuti Osmussaare tuletorni juurde, kus sai veidi maiustatud Klevi kommidega ning puhatud. Pikem paus lubas osalistel uudistada tuletorni ümbrust või lihtsalt istudes ja pikutades merelaineid vaadata. Puhkuse ajal liitus meie retkega ka kohalik koer, kes kõik matkalised mere äärde pildile ajas.

Retk jätkus mööda Balti klinti, mille pankranniku kõrgus ulatub 6 – 8 meetrini. Väike paus tehti ka laevavraki juures, mis I maailmasõja aegadest rannal puhkab. TagasiteeL sadama poole nähti hästi sailinud rannaniite, kadastikke ja terve retke saatnud klibuvallialasid.laevavrakk

Kui ring oli saarele peale tehtud, oli aeg lasta heal maitsta. Tuksi Spordibaasi kokad oli retkelistele valmistanud kaasa supi, mis retke lõpus enerigavarud taastas. Seega oligi aeg taas paatidesse minna ja mandri poole sõita. Retk polnud sellega veel läbi – paadisõidud pakkusid osalistele 110% tõsist emotsiooni. Tagasisõit kõrgete lainete vahel kutsusid esile pakatavaid naerukilkeid ja palju elevust!

Läbitud teekond kaardil:

Osmussaare

Osmussaare Elamusretke GALERII by TARMO HAUD – aitäh Sulle vahvate pildielamuste eest.

Seekordseks Vibram FiveFingers loosiauhinna võitjaks osutus KRISTA ROOLAID! Palju õnne, Krista!

Jälgige ka infot meie FB kodulehel.

Meie järgmine kokkusaamine toimub Pärnumaal Rannametsa Elamusretkel 22. SEPTEMBRIL 2013JUHEND

Jälgige ka meie edasist kalendrit SIIT

Täname kõiki Osmussaare Elamusretkelisi ja neid, kes aitasid kaasa Osmussaare retke toimumisele.

Kohtumiseni 22. septemberil 2013 Rannametsa Elamusretkel!