Vibram FiveFingers esitleb: kes tasa sõuab, see palju jõuab – Veinipealinn vallutatud!

13. november 13

vibram logo

ESITLEB:

grupp sillal

Isadepäeval kogunesid meie retkelised võimsa Põltsamaa ordulinnuse juurde, et ühiselt Veinipealinna ümbrusega tutvuda.  Tuulisel pühapäeval kogunes elamusi otsima üle neljakümne huvilise, kes rõõmsatujuliselt ootasid pingsalt rajale minekut.

 

 

 

 

Retke algus kulges läbi Põltsamaa linna paralleelselt Põltsamaa jõge. Päikesepaiste saatel kohtuti Kamari paisjärvega. Sealne kivisild oli ideealne koht, kus retkelised kokku võtta ja pildile jäädvustada.Sild. grupipilt

Üsna pea jõuti esimese toitlustuspunktini, mis  asus vana veski juures. Retkelised said maiustada ja samas ka veskit seest uurida ja uudistada.

metsaraie

Kui Taevaskoja retkel roniti mägedest üles-alla, siis Põltsamaa tasasel maastikul veeresid kilomeetrid märkamatult. Retk külges üle põldude ja rohumaade ning kulges läbi metsateede. Metsaraie vahelt jooksev teerada viis meid aina lähemale Kolga-Jaani vallas paikneva Soosaare raba poole. TP enne raba

 

 

 

 

 

 

 

 

Enne kui asuti raba teekonnale, peeti väike joogi- ja söögipaus. Soosaare raba, mis asub Alam-Pedja looduskaitse alal,  võttis retkelisi vastu tugeva sookaili aroomiga ja lummava iluga.

rabas

 

 

soosaare raba

 

 

 

 

 

 

 

Kuigi tegemst oli võrdlemisi kuiva rabaga, said paljude jalad küll märjaks, kuid see ei saanud takistuseks meie edasisel Põltsamaa avastamise teekonnal. Raba peegelsiledad laukad ja õhtused läbi pilvede tungivad päikesekiired lõid hurmava õhustiku. Kes võis küll teada, et Põltsmaa sellist kullavaramut endas peidab!

Selleks, et mitte neid fantastilisi raba emotsioone unustada, jäädvustas Elamusretkede fotograaf retkelised ja rabamaastiku üheskoos.

grupp rabas

Rabast välja tulles kostitati osalisi kuuma tee ja söögipoolisega. Ees ootas teekond tagasi Põltsamaa linna poole. Pimeduse rüppes kõnniti matka paar viimast kilomeetrit enne, kui Põltsamaa linna tuled paistma hakkasid. Retke lõpus ootas kõiki tublisid osalisi tubli kõhutäis!

Kokku läbiti 30 km! ligikaudu kuue tunniga. Aplaus vapratele Elamusretkelistele:)

Seekordseks Vibram FiveFingers loosiauhinna võitjaks osutusTarmo Lääts! Palju õnne, Tarmo!

Retke galerii – KAIMO PILDID

 

 Lähemalt saab Vibram FiveFingers toodetega tutvuda www.fivefingers.ee

 

Jälgige ka infot meie FB kodulehel.

 

Meie järgmine kokkusaamine toimub Põlvamaal, täpsemalt Tilleorus 14. DETSEMBRIL 2013JUHEND

Tilleoru ER on ühtlasi ka 2013. aasta hooaja lõpuüritus, kus võtame kokku Elamusretkede aastasündmused!

 

Täname kõiki Põltsamaa Elamusretkelisi ja neid, kes andsid oma panuse Põltsamaa retke täide viimiseks!

 

Kohtumiseni 14. detsembril 2013 Tilleoru Elamusretkel!

 

Teie Elamusretked