Vibram FiveFingers esitleb: Elamusretkede 2013. aasta hooaja lõpp Tilleorus!

18. detsember 13

vibram logoESITLEB

Tilleorg. grupipilt. Elamusretkede 2013. aasta hooaja lõpp leidis aset Põlvamaal Tilleoru Elamuretkel. See aasta sai väärika punkti ööretkel, millest sai osa ligi 60 aktiivset matkahuvlist.s Osalejaid said  korraliku elamuse, pimeduses pealampide saatel mööda Põlvamaa metsi ja matkaradu seigeldes.

Retk sai alguse Varbuse Teemaja juurest, kus osaliste pealampite kuma oli kõigile juba kaugelt Tilleoru. TP 1.paista. Kõik asjaosalised koondusid enne starti kokku, et kuualata õpetussõnu ja soovitusi matkajuht Levolt, kes Tilleoru ER raja oli matkalistele valmistanud. Pärast väiksest jutuajamist suundus grupp teele.

Kuna lumevaip maid ja metsi sel ilmekaunil õhtul ei katnud, ei raskendanud see ka käimist. Küll aga vastukaaluks lume puudumisele, pakkusid parjat katsumust mahalangenud puud, libedad laudteed ja külmunud muti mullahunnikud. Pärast esimeste takistuste ületamist, ootas retkelisi kommi ja sooja joogi paus. Magus kompvekk maitses eriti hästi ja soe jook veel paremini. Kui veidi energiat oli kogutud, pakiti termosed taas kotti ja mindi rajale uusi väljakutseid otsima.

Tilleoru ER. Kui raja esimene pool pakkus seiklusi veel oksade ja mullahunnikute näol, siis raja teine pool pani kõikide ronimies ja tõkke ületamise oskused mängu. Kes tundis kindlamalt ületada mahalangenuid puid nendest üle ronides, kes aga valis maalähedasema viisi ja ronis puude alt. Stiilipunkte kogusid kõik osalejaid – kõik said takistused läbi naeru ja lusti ületatud. Leidus ka neid, kes vahepeal veidi puhkasid ja omale talveks aseme välja vaatasid.

Rada vaheldus hästi kõnnitavate kruusateedega, kuid kaua nendel ei peatutud ning mindi ikka tagasi metsa seiklema. Enne raja kolmanda osa algust, võeti korraks hoog maha ja tehti väike tee- ja kommipaus. Edasine tee viis meid matkaraja peale, kus libedad laudtee lõigud uiske oleks nõudnud. Nii mõnigi pani metsavahel kajama kilkeid, mis tasakaalu kaotamise tõttu Tilleoru ER..paratamatult kõlama lõid. Mitmekesine ja vahelduv maastik pakkus retkelistele toredaid seiku ja meeleolukat retke.

Tilleorg. metsas.

Varbuse Teemajas pakuti retkelistele toitlustust, mis peale 4 tunnist matkamist ja 14 km läbimist oli igati ära teenitud. Elamusretkede hooaja lõpetamisel näidati kogu aastavältel käidud retkede videomeenutust, mis oli fotograafide pooltjäädvustatud piltidest meisterdatud.

Tilleorg. Karu magab.

Elamusretked tänasid 2013. aasta hooaja enim Elamuspunkte kogunud retkelisi ning gruppe.

Enim Elamuspunkte kogunud osalejad:

 1. Kristi Kerge 279 EP
 2. Meeli Rannastu 279 EP
 3. Annela Floren 274 EP
 4. Marju Nigu 267 EP
 5. Kristel Floren 264 EP
 6. Andres Mee 226 EP
 7. Aino Sirkel 224 EP
 8. Ene Kivirüüt 215 EP
 9. Ann Punt 211 EP
 10. Helgi Kaljuste 214 EP
 11. Malle Kirs 192 EP

   Enim Elamuspunkte kogunud grupid:

 1. Tartu Käimisselts 4664 EP
 2. Dream Hunter 828 EP
 3. Nordic Steps 441 EP

Palju õnne kõigile eelpool nimetatule ning ka kõigile teistele aktiivsetele osalejatele, kes hooaja vältel Elamusretkedest osa on võtnud.

Seekordseks Vibram FiveFingers loosiauhinna võitjaks osutus Alo Telling – palju õnne, Alo!

Tilleoru ER PILDIGALERII

Kogu 2013. aasta tegevusi võtab kokku HOOAJA KOKKUVÕTE

Jälgige ka infot meie FB kodulehel.

Täname kõiki Tilleoru Elamusretkelisi ja neid, kes andsid oma panuse Tilleoru retke täide viimiseks!

 

 

Teie Elamusretked