Vibram FiveFingers esitleb: Elamusretked sügiseses Rannametsas.

24. september 13

vibram logo

ESITLEB:

22. septembril 2013 said Elamusretked oma osalistega kokku Pärnumaal. Nimelt tuldi järjekordselt ühise eesmärgi nimel kokku, et veeta üks sportlik ja meeldejääv pühapäev Rannametsa Elamusretkel. Tellitud päikesepaiste jäi seekord küll saamata, aga sellest hoolimata sai kaunid männimetsad ja mitmekesine rabamaastik läbi käidud!

Rannametsa. võimlemineRetke algus- ja ka lõppkohaks oli Jõulumäe Tervisespordikeskus,mis meid heasõbralikult vastu võttis. Keskpäevaks kogunes kokku 61 osalist – 60 inimest + vahva koer, kes elamusi Pärnumaale korjama olid tulnud. Kui põhjalik retkeeelne võimlemine oli tehtud ja retkejuhi korraldused antud, asutigi tasapisi teele.

Rannametsa. start

Retke algus kulges läbi Jõulumäe spordibaasi tervise- ja matkarajale. Osalisi ümbritsesid kõrged männimetsad, tihe samblastik ja metsaannid. Maastik oli küllaltki vahelduv – esines liivasemat pinnast, metsateid ja pehmemat rikkaliku samblaga kaetud metsavaipa. Paraku hakkas üsna retke alguses sadama, kuid sellest ei lastud ennast häirida.  Pärast 5,3 km pikkust teekonda tehti väike söögi- ja joogipaus.

Rannametsa. Vaade Tolkuse rabaleRaja keskmises osas külastati Rannametsa-Tolkuse looduse õpperada, kus külastati ka Tornimäe keskel asuvat ligi 18 m kõrgust vaatetorni. Täpsustuseks – torni ülemine vaateplatvorm asub 18 m kõrgusel maapinnast. Aga koos Tornimäe 34 m luiteharjaga on vaatleja enam kui 50 meetri kõrgusel merepinnast! Sealne vaade avaneb Tolkuse rabale, Häädemeeste rannaniidule ja Pärnu lahele.

Rannametsa. vaatetorni allavaadeVaatetornist alla tulles, ootas kõiki retkelise taas kosutav jook ja magusad kompvekid. Pärast pausi suunduti mööda laudteed Tolkuse raba uudistama. Raba suurima lauka juures jäädvustati ka kogu grupp vahvale ühispildile.

Rannametsa. grupipiltRannametsa. Laudtee

See oli punkt, kus edasist teekonda sai jätkata kahel suunal. Kes ei kartnud pehmemat pinnast ja otsisid topelt elamusi, liikusid tagasi lõpppunkti rabapinnasel. Rannametsa. I grupp rabas

Teine grupp asus tagasiteed vallutama mööda metsaradu, mis pakkusid tõsisemat ronimist nii üles- kui ka allamäge. Fakt rajast: 5000 aasta tagust rannajoont märkivad luited ääristavad kogu Pärnu lahte, kuid kõige võimsamad on need Luitemaal. Rannametsas asuvad Torni- ja Tõotusemägi on Eesti kõrgeimad. Seega said retkelised matkata ühel ajalooliselt looduslikus kohas.

Pidevalt suureneva vihmasaju saatel seigeldi tagasi Jõulumäe Tervisespordikeskusesse. Kõiki retkelisi kostitati sooja supiga, mis tõesti matka lõpuks kõigile ära kulus:) Retke kogupikkus oli 25 km, milleks kulus ca  5, 5 tundi.

Rannametsa Elamusretke GALERIIOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Seekordseks Vibram FiveFingers loosiauhinna võitjaks osutus Eret Rääk! Palju õnne, Eret!

Lähemalt saab Vibram FiveFingers toodetega tutvuda www.fivefingers.ee

 

Jälgige ka infot meie FB kodulehel.

 

Meie järgmine kokkusaamine toimub Põlvamaal, täpsemalt Taevaskojas 27. OKTOOBRIL 2013JUHEND

 

Jälgige ka meie edasist kalendrit SIIT

 

Täname kõiki Rannametsa Elamusretkelisi ja neid, kes andsid oma panuse Rannametsa retke täide viimiseks!

 

Kohtumiseni 27. oktoobril 2013 Taevaskoja Elamusretkel!

Teie Elamusretked