Vibram FiveFingers esitleb: Cesise Elamusretk – Läti on taas vallutatud!

21. mai 13

vibram logo

ESITLEB:

 

Cesis. Grupp.

 

See aasta mindi maikuu Elamuspunkte otsima Lätti. Maailma Kepikõnnipäeval rändasid kõik huvilised Cesisesse, et ka piiritagused looduskaunid kohad oma silmaga üle vaadata.

 

 

 

 

Cesis. lumi

Cesise retkejuhiks oli Linda, kes koos oma meeskonnaga, oli ettevalmistanud mitmekesise ja vahelduva maastikuga raja. Retk algas kohe suurte tegudega – teekond kulges esmalt allamäge, kuid nagu ikka, järgneb langusele tõus, mis ühisel jõul kenasti ületatud sai. Üllatusmoment mäenõlval oli LUMI, mis kindlasti retke atraktiivsemaks muutis.

Rõõmsatujuliselt jätkati retke mööda Koiva jõe kallast. Matkarada rikastasid igal sammul väiksed takistused – pisikesed ojad ja mahalangenud puud – üle mille retkelised erinevaid õhulende said proovida. Iga ühele sobivas tempos sammuti aina edasi uusi vaatamisväärsusi otsima. Nii mõnigi leidis aja väikseks puhkuseks, et seejärel reipalt edasi astuda.

 Cesis.

Cesis. Karu

Päikesepaisteline ilm ja palavus käisid retkelistega käsikäes, kuid kosutuspaus joogi ja kommidega, turgutas matkalisi ning andis vajamineva energia edasiseks. Järgnev matkaraja lõik tuli osalistel läbida üle juurikate, suurte okste ja mahalangetatud puude.

Cesis. metsaraie.

Pärast tiheda rägastiku läbimist, jõuti vaateplatvormile, kus avanes vaade Koiva jõele ja liivapaljanditeni. Kindalsti üks raja  kaunimatest kohtadest. Avanes võimalus uudistada lähemalt Koiva jõge ning nautida kõrgete liivapaljandite ilu.

Cesis. vaateplatvorm

 

Edasine teekond möödus katkematu üles-alla kõndimisega Koiva jõe vaadete saatel. Kuigi päikesepaiste asendus vihmasajuga, ei murdnud see retkeliste vaimu. Lõpp-punkti lähenedes tuli veel paarist tõusust jagu saada, et seejärel korraliku kõhutäit nautima minna!:)

Retke lõpus jagati diplomeid ja templeid, nagu ikka traditsiooniks.

Seekordseks Vibram FiveFingers loosiauhinna võitjaks osutus Ene Kivirüüt! Palju õnne, Ene!

Cesise Elamusretke pilte saate uudistada siit – Tarmo Haud – GALERII ja Kaimo Puniste – PILDID. Jälgige ka infot meie FB kodulehel.

NB! Järgmine kuu ootame Teid III Noarootsi Kepikõnnimaratonile, 9. juunll 2013 – Maratoni infot leiate siitJUHEND

Aitäh kõigile Cesise Elamusretke osalejatele! Kohtumiseni Noarootsis!