Vesised elamused Kõnnumaal

14. november 12

Järjekordsel sügisesel pühapäeval kohtus seltskond looduse nautlejaid Kõnnumaal, et minna sõna otseses mõttes rappa. Aga oih – võrreldes aastataguse ajaga, kui rada sai valmis mõeldud, oli vett soos natuke rohkem kui vaja. Rada sai kiirelt oludele vastavaks kohendatud, mis aga tõi kaasa ekstra-elamused autojuhtidele: nimelt tuli need liigutada stardist finišisse mõnusalt mudaseid teid mööda. Etteruttavalt võib öelda, et ilmselt nii mõnegi retk lõppes pühapäeva õhtul autopesulas. 🙂

Kõigepealt viis retkejuht osalejad vaatetornini, kuid elamused ei oodanud tulekuga kaua – juba esimese 100 m järel said mõned juba jalad mudaseks. Laudtee oli poolest saadik vee all ning salakavalalt jääga kaetud, nii oli kukkumine eriti lihne. Mõned julgemad härrad jõudsid siiski ka vaatetornini.

Esimene pool retkest möödus põhiliselt kruusa- ja metsateedel, mida ilmestasid mõnusad vaated ja hea seltskond. Pärast pikka kõndimist maitsesid pausi ajal Teekonna ja Mõmmiku kommid eriti head ning ka hommikul keedetud tee sai enneolematuid kiidusõnu.

Teine pool retkest viis seltskonna rabasse ja Loosalu järve äärde, kus jätkus imetlemist palju. Samas liiga palju ringi vaadata ei tasunud, kuna laudteelt kõrvale astumine oli pidevaks ohuks. Kokkuvõttes said pea kõik retkelised üht või teist pidi rabaga lähemalt tuttavaks ehk siis kukkumist oli piisavalt. Aga nagu retkelised ise pärast ütlesid, siis see oli nagu muda-spaa.

Kui korraldajad finišisse jõudsid, ootas neid seal ees veel üks üllatus – Tartu grupi buss oli mudasse kinni jäänud. Õnneks leidsime kiirelt, et meil on väga võimekas džiip ja noormees, kes on nõus seda juhtima, kirsiks tordil ka jupp köit, millega kaks omavahel kokku ühendada (džiip ja buss, muidugi!). Nii sai buss päästetud ja kui retkelised hämarikus finišisse jõudsid, oli kõik ammu korras. Seejärel sai taaskord head Toidutorni suppi süüa ning muljetada, kes kui sügaval mudas ära käis.

Seekordset retke jäädvustas meie fotograaf Tarmo, vähemalt seni, kuni ta korralikult sohu vajus – pilte näete SIIT.

Selle aasta viimane Elamusretk toimub Piiril! Loodetavasti on siis juba lumi maas ning saame üheskoos talvist matkahooaega alustada! Rohkem infot leiate SIIT.