Vennad Ehituse seitsmevõistluse võitis Jako Känd, võistkondlikult Vennad Ehitus

10933065_858243607532182_1875661240_nVennad Ehituse seitsmevõistlus toimus sel laupäeval Tartu Ülikooli Spordihoones, järjekorras oli võistlus kolmeteistkümnes. Seekordse “õnnetu” järjekorranumbriga võistluse järel oli spordihalli kõige õnnelikum mees kindlasti Jako Känd Sidepataljonist, kes meeste klassi võitjana kogus 3257 punkti. Eelmisel aastal jäi Jako teiseks, samuti polnud tal õnnestunud ühelgi varasemal aastal selle võistluse võitu noppida.

Sel korral haaras Jako võistluse ohjad algusest peale, minnes juhtima kohe võistluspäeva avaalal, alustades 60 m distantsil harrastaja kohta tugeva 7,69 sekundiga. Kuigi pärast tõkkejooksu kahanes vahe meeste klassis teise koha saanud Mart Rausiga (Vennad Ehitus) korraks väiksemaks kui 20 punkti, ei loovutanud Jako edu hetkekski. Teivashüppes saadud 20 cm edu (2.80 v 2.60) konkurendi vastu andis enne otsustavat jooksu trumbid siiski Jako kätte ja seda võimalust ei jätnud ta kasutamata.

Kolmanda koha meeste klassis saavutas Vahur Mäe (Vennad Ehitus), keda on sageli nähtud TÜ spordihallis kergejõustiku harrastajate rühmas Rein Aule käe all harjutamas. Vahur lõi oma trumbid lauda just teivashüppe võistluses, kus tegi võistluspäeva parima tulemuse 3.40 ning tõusis tublisti ettepoole, kui oli seni umbes 10 koha piirimail olnud.

Läbi pikkade aastate üks võistluse peaorganisaatoritest Andrus Mutli (Vennad Ehitus) tegi võistluspäeva paremuselt teise tulemuse, võttes M40 klassi võidu. Andrus üllatas iseennastki võimsa 1000 m jooksuga, saades uue isikliku tipptulemusena kirja koguni 3.05,8 ja kogudes võistlusklassi võitjana 3193 punkti. Andre Tampõld (Elisa Eesti) saavutas paremuselt teise tulemuse 2811 ning eelmise aasta Eesti parim rahvasportlane Margus Maidla (Rahandusministeerium) sai kolmandana kokku 1971 punkti.10942477_858243800865496_316989565_n

Naiste konkurents oli sel korral hõre. Mõlemas klassis oli stardis vaid üks võistleja. Siiski ei saa öelda, et võit võistlejatele kergesti tuli, sest mitmevõistlus, eriti ühepäevane, kaasa teha ei ole kunagi liiga lihtne. Naiste klassi võidu saavutas Marilyn Maasikamäe ja N 40 klassis oli parim Kristi Liiver (mõlemad Kalev).

Kolme võistleja kokkuvõttes saavutas võistkondlikult parima tulemuse Vennad Ehituse võistkond, saades kolme parima võistleja tulemuseks summa 9290 punkti.

Kokkuvõttes oli Tartus taas üks mõnus kergejõustiku võistluspäev. Järgmisel aastal ootab Vennad Ehituse seitsmevõistlus taas osalejaid, seniks aga on kõigil ees aasta aega harjutamisvõimalusi.