Varbad merevette ehk Elamused Pärnu moodi

16. august 11

Möödunud pühapäeval käisid elamusretkelised Pärnu linna avastamas. Retk sai alguse Tervise Paradiisi eest, kust liikusime üheskoos ranna poole. Kui kohustuslik „promeneerimine“ tehtud, oli järgmiseks eesmärgiks lugeda üle kõik kivid, mis aastatel 1863–1864 Häädemeeste ja Kihnu randadest muuli ehitamiseks Pärnusse kohale veeti. Mõnel retkelisel õnnestus kividega ka lähemat tutvust teha, kuid õnneks jäid need elamused seekord üsnagi tagasihoidlikuks.

Edasi viis teekond retkelisi jahisadamasse ja sealt omakorda äsja uuenduskuuri läbinud kaunisse vallikääru, mis keskajal omas Pärnu  kaitsmise funktsiooni, kuid nüüd on tuntud vabaõhukontsertide ja -pidude kohana. Loomulikult vaatasime üle ka Eesti kõrgeima purskkaevu joa ning tegime väikese puhkepausi Tallinna väravate ees. Kõrval pargis toimusid ka Kuldrula finaalvõistlused ning park oli tulvil noori ekstreemispordisõpru. Elamusretkelised liikusid aga edasi mööda Pärnu tänavaid ja läbi parkide kuni jõutigi Tervise Paradiisi lähedale tagasi. Seal lõpetas osa seltskonnast oma retke ja läks hoopis veekeskuse mõnusid nautima, ülejäänutega liikusime edasi Mai linnaosa suunas. Saime näha ka natuke teistsugust Pärnut kui seda on turistidest pungil kesklinn. Kõndisime läbi mereäärse metsatuka ning Raeküla väikeelamute piirkonna. Retke viimane osa viis seltskonna suisa merevette, mis pikast kõndimisest väsinud jalgu ühtaegu nii jahutas kui ka liivamassaažiga stimuleeris.

Kokku sai kõnnitud ligikaudu 21 kilomeetrit väga mitmekesist ja huvitavat rada. Retke pildistas seekord matkajuht Triin ning fotogaleriid on võimalik näha SIIT.