Ülevad emotsioonid Matsalu rahvuspargis

18. september 12

Taaskord paistis Elamusretke hommikul päike, nii et lausa lust oli hommikul suund Tallinnast Matsalu poole võtta. Emotsioonid jäid kõrgeks ka stardikohas ning tegevust jätkus kõigile – kes arutas, mis jalanõud peaks jalga panema, kes mõtles, kas vihma hakkab sadama; kes uudistas Oriflame’i uusi tooteid; kes proovis Vibram’i viievarbalisi jalanõusid.

Pärast väikest lõbusat soojendusvõimlemist Modern Walkingu esileedide Merikese ja Sireti juhendamisel said kõik valida, kas eelistavad kiirema tempoga gruppi või rahulikumat seltskonda. Retkejuhid Krista ja Marje tegid väikse sissejuhatuse ning retk saigi alata.

Rahvuspargi maastik pakkus elamusi kõigile (loe: jalad ei jäänud kellelgi kuivaks). Mättalt mättale hüppamist võis küll proovida, kuid kahjuks iga hetk õiget kohta tabada ei õnnestunud. Lisaelamusi pakkusid veel väiksed kraavid, mis tabasid meid üllatusena. Ja need mudased rajad… Nagu üks retkeline ilusasti ütles – mida mudasemad püksid, seda rohkem sai elamusi kogutud. 🙂

Päevale lisasid särtsu elektrikarjused, mis piirasid lehma- ja lambakarjasid, kuid millest meil oli vaja kuidagimoodi üles saada. Kui enamikul õnnestus see kenasti, siis mõned õnneseened said siiski tunda väikest särtsakat. See siiski retkeliste hoogu ei vähendanud, pigem vastupidi!

Enne tagasiteele asumist oli kõigil võimalik ronida Suitsu linnutorni, kust avanes kaunis vaade Matsalu tasasele maastikule: paistis Matsalu siselaht, suured rooväljad ning vanad rannakarjamaad Suitsu jõe kaldal. Binokliga oli võimalik vaadelda ka kauguses lendlevaid linnukesi, kuid nende paremaks vaatlemiseks tuleks tagasi minna hommikul vara ja väiksema seltskonnaga. Igal juhul said retkelised aimu Matsalu rahvuspargi elust ja võlust ning koguda järjekordse portsu mõnusaid elamusi. Triin tegi üritusest ka mõned klõpsud ja neid saab näha SIIT.

Taas sai veedetud üks suurepärane päikseline päev looduses! Mina küll ausõna ei tea, mida paremat oleks pühapäevadega peale hakata, nii et loodetavasti kohtume juba Aseri Elamusretkel. 🙂

Kel huvi, siis Elamusretkedel saab silma peal hoida ka Facebookis ning äsja sai valmis 2013. aasta retkede plaan, mida saab näha SIIT. Uute elamusteni!