Üleskutse: ole Tartu Maratonil valitsevas pakases tähelepanelik nii enda kui kaaslaste suhtes

18. veebruar 11

Pühapäeval sõidetakse 40. Tartu Maraton, mis saab toimuma üpris krõbedas pakases. Sellega seoses kutsuvad korraldajad kõiki üles tavapärasest suuremale tähelepanelikkusele. Mõelge läbi nii enda sõit, riietus kui varustus ning rajal olles märgake teisi suusatajaid, kes võiks abi vajada.

40. Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul tuleb tänavu alistada lisaks suusakilomeetritele ka külm ilm ja võtmeteguriks selle juures on õige riietumine. „Kindlasti tuleb sõidu jooksul ka pidevalt hinnata oma jõuvarusid ning kehalist olukorda. Kui külm teeb ikka väga liiga või energiavarud on täitsa otsas, siis mõelge järgi, kas on mõtet järgmisest teeninduspunktist veel edasi liikuda,“ lisab Kelk. Tema sõnul on osalejate turvalisus korraldajate esmane prioriteet. Korraldajate nõuanded külmas ilmas sportimiseks leiab siit:

http://tartumaraton.ee/index.php?sisu=tekst&mid=2213〈=est

40. Tartu Maratoni 63 km stardipauk kõlab kell 10.00 Otepääl, Tehvandi Spordikeskuse staadionil. 31 km distantsile minnakse kell 13.30 Arula teeristist. Homme toimuma pidanud lasteüritused lükati suure külma tõttu edasi ning nende toimumiskuupäev tehakse teatavaks esimesel võimalusel.

Kes ise maratonirajale ei lähe, saavad vapratele suusatajatele kaasa elada ETV vahendusel järgmistel kellaaegadel:

8.30-8.50 Sissejuhatus, maratoni stardi ootel

9.50-10.15 Start

11.45-14.05 Tartu Maratoni ülekanne

15.05-15.50 Tartu Maratoni kokkuvõte

Raadioülekanne jõuab kuulajateni Ring FM-i vahendusel. Otseülekanne raadioeetris alustab enne maratoni ametlikku starti ning lülitused kestavad kuni parimate finišeerumiseni.

Ring FM-i saab kuulata Tallinnas ja Harjumaal sagedusel 105,8 MHz, Tartumaal 104,7MHz, Pärnumaal 93,9 MHz ning Lõuna-Eestis 101,7 MHz.

Tartu Maratoni raja- ja parkimisskeemid leiab siit:

http://tartumaraton.ee/index.php?sisu=tekst&mid=1833〈=est.

Rajakaardile on lisatud ka täiendavad kohad, kus saab teeninduspunktide vahel jõuvarude lõppemise korral bussiga edasi liikuda.

 

Lisainfo www.tartumaraton.ee