Tulemas üks tore suusamatk Raplamaal

05. jaanuar 10

Toredaid ettevõtmisi korraldavad teisedki:

Suuskadel Paluküla mäelt Loosalu rabasse 10.01

Kutsume Sind 10.01.2010 suusamatkale Raplamaal.

 

Tule ja avasta lumine vaikus Kõnnumaa maastikukaitsealal!  Alustame matka Paluküla mäe jalamil asuvast parklast kell 12.00. Retkejuhiks on Tarsi talu peremees Illar Olesk- muhe jutuvestja, looduse-ja ajalootundja. Muide, Tarsi talus filmiti suvel telesarja The Amazing Race.

Kõnnumaa maastikukaitseala on Raplamaa avastamistvääriv aare. Siin on sood ja rabajärved, mandrijää servamoodustised, linnamäed ja hiiemägi. Samuti võib siinses puhtas ja puutumatus looduses kohata selliseid haruldasi ja inimpelglikke looma-ja linnuliike nagu metsis, kaljukotkas ja  ilves.

Paluküla Hiiemäe kõrgus on 106 meetrit üle merepinna ning selle naaber Reevimägi 99 meetrit. Hiiemäest põhja pool laiub mitmekesine pärandmaastik. Liigume sealt mööda matkarada Loosalu järve suunas. Teele jäävad erinevad metsakooslused, soosaared, laugastik, järvehiis. Loosalu järv on Eesti suurim rabaveekogu, mis laiub 34,1 hektaril ja on 5 meetrit sügav. Kalameeste jutu järgi elavad seal ahvenad, mis on mustad nagu neegritüdrukud J.  

Vaata siit asukohta ja ilmaennustust pühapäevaks : http://www.ilmajaam.ee/raplamaa/loosalu_j%C3%A4rv/.

Pärast mägede ja rabade vallutamist suundume tagasi Palukülla, kus ootab kuum supp, kringel ja tee.

Riietu vastavalt ilmale. Soovitame kaasa võtta vahetusriided, seljakotti pista midagi kehakinnituseks ning soe jook. Teekond ei ole raske ja hakkama saavad kõik, kes suuskadel püsivad.  Kilomeetreid koguneb 8-10, ajaliselt 3-4 tundi. Lund on palju ja usume, et see püsib veel kaua.

Paluküla asub Kehtna vallas, Rapla-Türi maanteelt näitab teeviit vasakule enne Lellet. Tallinnast on  kilomeetreid ca 70. Tee mäeni on hästi hooldatud.

Sinu matka korraldab Matka Eestis OÜ www.matkaeestis.ee.

Retke hind koos  toitlustusega on täiskasvanule 150 ja õpilasele 100 krooni. Osalustasu palume maksta Matka Eestis OÜ arveldusarvele 2210 4665 1386 hiljemalt 08.01, selgitusse kirjutage Suusamatk ja osalejate arv.  Võimalik on maksta ka arvega, selleks kirjutage Ilvile- ilvi@matkaeestis.ee.

Registreeruda saab ka kodulehel www.matkaeestis.ee või helistades Ilvile  53034191.

Peatse kohtumiseni!                              

Ilvi  ja Rando