TRIATLON: nädalavahetuse triatlonivõistlus on meelelahutussündmus kogu perele.

05. august 10

Laupäeval, 7.augustil 2010. aastal toimub rahvusvaheline triatlonivõistlus TriStar111 Estonia, toimumiskohaks Lõuna-Eesti, millega seoses on tegevust nii neljapäevast pühapäevani nii Pühajärve ümbruses kui Tartu linnas.

Pealtvaatajatel, kes Otepääle saabuvad on võimalik jälgida sporti kõigil kolmel päeval – reedel ja laupäeval triatlon Otepää ümbruses ja pühapäeval Tartu kesklinnas SEB 4. Tartu Rulluisumaratoni. Pealtvaatajale ka oluline teada, et triatloni ja rulluisumaratoni osas käib ka koondarvestus, kes on kahe võistluse kokkuvõttes parim.

Juba neljapäeval avatakse EXPO ala Pühajärve äärsel alal, kus oma tooteid ja teenuseid tutvustavad 30 erinevat ettevõtet ja teenusepakkujat spordi ja vabaaja teemadel, näiteks on võimalik tutvuda MBT-jalanõudega, mis on loodud põhimõttel “looduslik ebastabiilsus”.

On võimalus soetada spordivarustust, saada nõu ja infot tervisliku sportimisvõimaluste kohta. Koostöös 4Vita ja Veolia Keskkonnateenused ASiga tutvustatakse keskkonnasäästlikke elu- ja mõtteviise.

EXPO alal on väljas ka 3-kordse Tour de France võitja Alberto Contadori sponsori SIS telk, kus on võimalik tutvuda ja soetada tipp-sportlase igapäevaellu kuuluvate toidu ja joogisaadustega.

Triatlonivõistlus on ka osa sotsiaalsest ettevõtmisest. Nimelt teeb rahvusvaheline võistlussari TriStar koostööd maailmakuulsa jalgratturi Lance Armstrongi poolt ellu kutsutud LIVESTRONG heategevusfondiga, millega koostöös toetatakse Eestis toimuva võistluse kaudu vähihaigete laste ravi Tallinna Lastehaiglas. Igal pealtvaatajal on võimalus anda oma panus heategevusse.

Kui laupäeval kell 11.00 antakse põhivõistluse start, siis juba reedel kell 15.00 alustavad 10-korda lühemal distantsil võistlust lapsed ja harrastajad – 100m ujumist, 10km ratast ja 1km jooksu.

„Triatlonifestivali“ pidulik lõpetamine ja autasustamine on laupäeva õhtul kell 20.00, mille järgselt annab ansambel Supernova esmaesitluse just Tristar triatlonivõistluste jaoks loodud loole „111“. Järelpeole on oodatud kõik, pidu tasuta.

 

ETV2 näitab kokkuvõtvat saadet Tristar111 triatlonist reedel 13. augustil kell 20.00.

TriStar111 Estonia

7. august 2010 Pühajärve, Otepää / põhivõistlus – 1km ujumist, 100km jalgratast, 10km jooksu

73 meeskonda ja rohkem kui 400 individuaalvõistlejat.