Tippratturid kihutavad pühapäeval koos harrastajatega Euroopa Meistri tiitli nimel

16. september 09

Pühapäeval antakse start SEB 12. Tartu Rattamaratonile, mille raames peetakse esmakordselt Eestis Euroopa Meistrivõistlused maastikurattamaratonis. Rajale sõidavad nii harrastussportlased kui tippratturid kokku 17-st riigist.

Tänaseks on oma nime kirja pannud rekordarv spordisõpru, kelle hulgast leiab ka Austria meistri ja Rahvusvahelise Jalgrattaliidu UCI edetabeli selle aasta esinumbri Alban Lakata Austriast. Talle pakuvad väärilist konkurentsi teiste seas Prantsusmaa meister Thomas Dietsch ja Karl Platt, kes on Saksamaa maastikurattamaratoni meistrivõistluste neljas. Kaasa löövad ka äsja toimunud maailma suurima maastikurattavõistluse Birkebeinerrittet esikoht Andreas Kugler ja kolmas Hannes Genze Merida Multiwan Teamist ning teise koha omanik Lars Ragnar Menengen Lillehammer CK-st.  
Eesti meesratturitest lähevad kõrgeid kohti püüdma Jaan Kirsipuu, Caspar Austa, Allan Oras ja Erki Pütsep.

Jaan Kirsipuu sõnul Tartu Rattamaratoni rada sobiv Euroopa Meistrivõistluste pidamiseks, kuid on tavalisest kiirem ja kergem. „EM-i reeglite järgi on rada nõuetepärane ja arvan, et see ei peagi olema iga kord ühesuguselt raske. Ka maanteesõidu tiitlivõistlused on aastati väga erineva raskusastmega,” kommenteerib ta eesootavat sõitu. Kirsipuu hindab enda vormi heaks ja loodab rajal anda endast parima ja ka poodiumikohtade jagamisel kaasa rääkida.

Parima Eesti naisratturina näeb rajal sõitmas Maaris Meierit, kel ette näidata Rahvusvahelise Jalgrattaliidu UCI edetabeli 28. koht, Eesti meistritiitel ja SEB 11. Tartu Rattamaratoni 2. koht. Euroopa naistippratturitest püüavad kõrgeid kohti näiteks Ivanda Eiduka Lätist (UCI 11.), Gunn-Rita Dahle Norrast, kelle kontol 9. Tartu Rattamaratoni esikoht, aga ka Sally Bigham Suurbritanniast (UCI tabeli 14. ja Suurbrittannia meister).

Võistluse peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul selgub lõplik eliitratturite stardinimekiri laupäeva õhtuks. „Oleme igati valmis Euroopa parimate vastuvõtmiseks,” sõnab Kelk.

Rohkem infot SEB 12. Tartu Rattamaratoni, raja ja registreerimise kohta leiate www.tartumaraton.ee.