Tehnilise Järelvalve Amet võitis riigiametnike jalgpallikarika

19. mai 14
Tehnilise Järelvalve Amet võitis riigiametnike jalgpalli 2014

Tehnilise Järelvalve Amet võitis riigiametnike jalgpalli 2014

12. Riigiametnike meistrivõistluste finaalturniiril lõhkas tõelise üllatuspommi Tehnilise Järelvalve Amet, võites finaalis Maksu- ja tolliametit ja tulles riigiametnike 2014 aasta meistrivõistluste võitjaks. Üllatus oli seda suurem, et mängiti möödunud aastase finalisti vastu ja TJA tiim oli ise eelmise aasta  turniiril olnud alles kaheksas.

Võib julgelt öelda, et finaalis said kokku kõige tugevama kaitsega ja kõige tugevama rünnakuga tiimid. Maksu- ja tolliamet oli olnud sedavõrd võimas, et poolfinaalis alistati möödunudkordne võitja Vanglateenistus koguni tulemusega 5:0. Tehnilise Järelvalve Amet oli aga kaitses olnud erakordselt kindel ja lõpuks ei lubatud finaalidepäeval alates poolfinaalidest mitte kellegi vastasest oma võrku ühtegi palli lüüa. Nii poolfinaalivastane Registrite ja Infosüsteemide Keskus kui ka EMTA, alistati 0:0 lõppenud normaalaja järel penaltiseerias. Ainsana suutis viimasel mängudepäeval TJA võrku palli lüüa Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi võistkond, kuid endale lasti seevastu 2 “kolli taguda”.

Kolmanda koha kohtumises tegi Vanglateenistus RIKi elu raskeks ja võttis 2:0 võidu. RIK, kes finaalist jäi penaltiseeria ebaõnne kaugusele jääb oma medalit ootama järgmise aastani, nagu ka EMTA uut võimalust kuldmedal maksuametnikele tuua.

Turniiri viienda koha kohtumiseks oli paremini valmis Riigikontrolli/Maanteeameti ühendvõistkond, lüües MKM võrku 4 vastuseta jäänud palli. Seitsmenda koha kohtumises tegi Sotsiaalministeerium Kaitseministeeriumile säru 1:0.

Võistkonnad, kes enam võidukarikale pretendeerida ei saanud, pidasid isekeskis maha haaravad heitlused I liiga võidule. Sedakorda kuulus see lohutuskarikas Keskkonnaministeeriumile, kes oli parem nii Põllumajandusministeeriumist 2:1 kui Prokuratuurist 1:0. Kurioosne on siinjuures asjaolu, et turniiri lõpuks oli Keskkonnaministeerium ainuke võistkond turniiril, kes lõpuks ei saanud kirja ühtegi kaotust, isegi turniiri võitjal oli alagrupifaasist üks kaotus all. Paraku oldi ise üsna suurtes raskustes resultatiivsusega ja see oligi peamine põhjus, miks möödunud aastasel riigiametnike koondkarika võitjal tuli sel korral piirduda “kõigest” esiliiga tiitliga.

Prokuratuurile kuulus sel korral 10. koht ja Põlluministeeriumile 11. koht. Järgmine riigiametnike jalgpalliturniir toimub järgmisel aastal. Kohtumiseni!

Finaalturniiril osalenud tiimide koosseisud