Tartu Maratonil kirjas 8000 suusatajat

01. veebruar 11

 

40. Tartu Maratoni 63 km distantsi stardinumbrid on juba kaks kuud välja müüdud ja 31 km rajale on veel vähem kui 500 vaba kohta.

 

„Uude tuhandesse jõudmine teeb korraldajatele loomulikult rõõmu. Pidevale numbrite kasvule on kindlasti oma positiivse panuse andnud ka suurepärane talv. Eks maratonimõtted tulevad ju kõige paremini pähe ikka suusatades,“ räägib Klubi Tartu Maratoni juhatuse esimees Indrek Kelk. Tema sõnul on nüüdseks tehtud algsetesse plaanidesse hulk muudatusi. „Kui algselt olime valmis 6500 startija teenindamiseks, siis nüüd oleme oma valmisolekut tõstnud 8500 peale ja sellega saame ka hakkama,“ kinnitab Kelk.

Korraldajate sõnul on ka maratonirada heas korras. Head lumeolud on lubanud ette valmistada tugeva põhja, millel uuendatakse pidevalt suusajälgi. Seda on märganud ka paljud suusasõbrad, kes kasutavad aktiivselt võimalust maratonitrassil treenida. Nädalavahetustel võib neid kokku lugeda lausa sadades.

Täna on ühtlasi ka viimane võimalus panna oma nimi kirja 40. Tartu Maratonile soodushinnaga. Seda saab teha internetis Klubi Tartu Maratoni koduleheküljel www.tartumaraton.ee.

Järgmine sündmus Tartu Maratoni programmis on 13. veebruaril toimuv Avatud Rada, mille raames ootavad kõiki suusatajaid nii 63 km kui 31 km distantsid.

20. veebruaril toimuv Tartu Maraton on Eesti suurim talispordisündmus, mida korraldab MTÜ Klubi Tartu Maraton. Mainitud võistlus kuulub maailma parimate suusatajate jaoks tähtsaimasse maratonisarja FIS Marathon Cup ning maailma suurimaid suusamaratone ühendavasse sarja Worldloppet. Tartu Maratoni sõidetakse tänavu juba 40. korda. Lisainfot sündmuste, distantside ja registreerimise kohta leiab aadressilt

www.tartumaraton.ee