Tartu Maratoni väärikaim osaleja stardib Avatud Raja naistesõidul

09. veebruar 11

Pühapäeval  saab teoks järgmine sündmus 40. Tartu Maratoni programmis ning suusasõpru ootab Avatud Rada. Selle raames toimuval Tervis Plussi 10. Tartu Maratoni Naistesõidul läheb rajale ka läbi aegade kõige legendaarsem naisosaleja, Aino Sirkel. Spordisõber, kes osales Tartu Maratonil esimest korda juba 1965. aastal ja on tänaseks rajal käinud juba 26 korral.

“See on mulle nagu rahvalik pidu,” ütleb Sirkel. “Mulle meeldivad sellised üritused, saan looduses olla ja  näen tuttavaid, sõpru ja oma eakaaslasi, keda kohtangi ainult maratonil,” lisab naine, kes käib suusatrennis pea igasuguste ilma- ja lumeoludega. “Pärast suusatamist on küll selline hea ja niisugune reibas olemine, see on tõesti fantastiline tunne,” kiidab Sirkel.

Naistesõidul näitab oma kuu ajaga omandatud suusatehnikat ka ettevõtmise patroon Evelin Samuel. Viimati ligi 20 aastat tagasi suusatanud naine on viimase kahe nädalaga Harku metsa radadel töö ja pere kõrvalt  läbinud ligi 136 km.

“Palju abi on olnud treener Risto Rammulist – isegi väike annus õiget tehnikat aitab suusarajal oluliselt edasi,” räägib Samuel, kes on oma sõnul spordialast lausa sõltuvusse sattunud. “Hoian ennast tõesti tagasi, et koormus liiga ei teeks. Esimest korda üle aastate ei oota ma kannatamatult kevadet, vaid kardan, et lumi võib ära sulada!” Evelin Samueli treeningpäevikuga saab tutvuda tema blogi vahendusel www.tervispluss.ee/suusk.

Tartu Maratoni peakorraldaja Indrek Kelk peab 13. veebruaril toimuvaid Avatud Raja sõite peaprooviks nii korraldajatele kui osalejatele. “See on väga hea võimalus nii iseenda vormi kui rada testida. Pikale distantsile minevad mehed võiksid kindlasti nii oma naised kui miks mitte lapsed naistesõidule kaasa võtta ja teha sellest üks mõnus maratonihõnguline suusapäev kogu perele,” soovitab Kelk.  “Iga vähegi suusatamist armastav eestlane võiks vähemalt korra elus ka Tartu Maratoni rada proovida ja 16 km distants on küll kõigile jõukohane,” arvab Kelk.

Avatud Raja kavva kuuluvad 63 km ja 31 km distantsid ning Tervis Plussi 10. Tartu Maratoni Naistesõit pikkusega 16 km. Lisaks ka Otepää lastesõidud oma 500 m, 2 ja 3 km distantsidega.

Lisainfo ning registreerimine MTÜ  Klubi Tartu Maratoni veebilehel www.tartumaraton.ee