Tartu Maratoni tuhanded diplomid saab kätte varasemast kiiremini

10. veebruar 11

Sellest aastast rakendatakse Tartu Maratoni finišialas uut diplomite printimise süsteemi. Kui varem trükiti ja kleebiti iga finišiaeg koos nimega diplomile käsitsi, siis nüüd tulevad väärt paberid otse arvutist ja ühes tükis. See aitab vähendada nii korraldajate kui osalejate ajakulu.

Tegemist on esimese korraga kui Eestis sellist süsteemi rakendatakse.

40. Tartu Maratoni sekretariaadi juhi Aet Nurga sõnul on diplom väga paljudele võistluse läbinud spordisõpradele oluline. „Seni oli nende tegemise ja jagamisega ametis 30-35 inimest ning tööd ja sagimist jagus.

Uus süsteem võimaldab kõigile soovijatele diplomi kiiremini kätte anda,“ räägib Nurk. Tema sõnul on uus süsteem varasemast ka säästlikum ja loodussõbralikum, sest paberile saavad vaid nende tulemused, kes seda soovivad.

Uuenduse teostamist toetab PC Expert, kelle poolt tuuakse finišikeskusesse vajalikud sülearvutid ning printerid. „Kui ideest kuulsin, siis tundus see igati mõistlik, sest olen ka ise korduvalt Tartu Maratonil osalenud. Kui saame talvise laulupeo korraldust ladusamaks muuta, siis aitame meeleldi kaasa,“ räägib PC Expert kaubamärki haldava Infosüsteemide OÜ tegevjuht Urmet Külaots. Tema sõnul testitakse diplomite jooksvat printimist juba sellel pühapäeval toimuval 40. Tartu Maratoni Avatud Rajal. Kui kõik laabub, siis kasutatakse seda ka teistel tänavustel Klubi Tartu Maratoni sündmustel.

Lisaks tasuta diplomile võib iga finišiaja kirja saanud suusataja lasta omale väikese lisaraha eest välja printida ka värvilise rajaprofiiliga kaardi, kus on peal tema vaheajad ning keskmine liikumiskiirus. See annab kogu distantsi kulgemisest hea ülevaate.

Korraldajad toovad esile ka selle, et enam ei saadeta diplomeid tagantjärgi postiga. Ainuke võimalus see endale mälestuseks võtta on finišialas diplomite jagamise ruumist või hiljem Klubi Tartu Maratoni kontorist.

Lisainfot Tartu Maratoni kohta leiab aadressilt www.tartumaraton.ee

 

Uko Urb

40. Tartu Maraton

+372 56456728

press@tartumaraton.ee