Tartu Maratoni juubeliraamatu esitlus

12. jaanuar 10

PRESSITEADE

11.01.2010

Klubi Tartu Maraton

 

Tartu Maratoni juubeliraamatu esitlus

 Laupäeval möödub pool sajandit Tartu suusamaratoni esimesest stardist. Sellele väärikale sündmusele on pühendatud raamat „Pool sajandit Tartu Maratoni 1960-2010“, mille autoriks on Epp Paal.

 Kolmapäeval, 13. jaanuaril kell 15:00 oodatakse kõiki huvilisi Rahva Raamatu kauplusesse Tartus Tasku Keskuses, kus toimub teose esmaesitlus.

Esitlusel on kohal raamatu autor Epp Paal ja Klubi Tartu Maratoni juhatuse esimees Indrek Kelk, kes räägivad lähemalt raamatu sünniloost ja vastavad küsimustele. Kohapealt on võimalik soetada trükisoe teos ka endale.

 Raamatu autor Epp Paal usub, et teos pakub suusasõpradele ja maratoniga seotud isikutele äratundmisrõõmu. „Koostamisel oli eriti huvitav kohtuda vanade korraldajatega, kes ettevõtmisesse väga suure toetusega suhtusid.

Teema on ju aukartust tekitav, sest Tartu maratonist on igal suusasõbral ettekujutus ja isiklik mälestus, mille jäädvustamiseks esialgselt plaanitud 200 leheküljest jäi väheks,“ kommenteerib Paal raamatu kaheaastast valmimislugu.

 16. jaanuaril 1960 startisid spordisõbrad esmakordselt Tartu südalinnas Emajõe jääl Tartu-Kääriku suusamatkale. Sõpruskonna eestvedamisel toimunud esimesest sõidust saigi alguse tänane Eesti tuntuim rahvaspordisündmus Tartu Maraton, mille tulemused on möödunud aja jooksul kirja saadud 135 731 korral.

 Raamat annab ülevaate maratoni arengust, selle ajaloost ja korraldusest nii läbi korraldajate endi kui ka maratonil osalenute silme läbi. Huvilised leiavad sealt ka maratoniraja kulgemise kaardid.

Tartu Maratoni juubeliaasta sündmused jätkuvad laupäeval, 16. jaanuaril kell 9:00, mil esmalt korratakse esimest starti Emajõe promenaadile rajatava Tartu Maratoni mälestusmärgi tulevases asukohas. Seejärel proovib grupp suusaentusiaste korrata esimese maratoni teekonda Käärikule. Samal päeval toimub ka Tartu Maratoni raja alguses Otepääl Tehvandil retrosõit „50 aastat Tartu Maratoni“. Õhtu lõpetab Otepää kultuurikeskuses toimuv Tartu Maratoni retropidu „Seitsmekümnendad suusabaasis“.

 Tartu Maratoni juubeliürituste programmiga saab lähemalt tutvuda www.tartumaraton.ee.

 

Kadri Talva

Klubi Tartu Maraton

Meedia ja kommunikatsioon

+372 5147917

press@tartumaraton.ee