Tartu Kevadpäevade kepikõnni treeningu rada pakkus väljakutseid

30. aprill 09

Eile Tartu Kevadpäevade raames Tartu Lauluväljakult alguse saanud ja kõndijad edasi Toomemäele viinud kepikõnnitreening tõi kokku 20 kepikõnnihuvilist. Algselt Jänese rajale plaanitud retke ei õnnestunud selles kohas läbi viia veetaseme kõrguse tõttu, mis Jänese rajal ilma supelkostüümita liikumise veel hetkel keeruliseks teeb.
Igatahes ei heitnud kohale tulnud liikumissõbrad meelt ja treener Marti Soosaare poolt läbi viidud soojenduse järel mindi mööda Tartut liikvele. Rada viis läbi Tähtvere parki Toomele, kus liiguti ühtse pilkupüüdva rivina kokku üle tunni aja, nii et kordagi sama rada ei kasutatud. Osalejate kommentaarides selgus, et mõnigi koht kodulinna tuntuimast pargist, oli neile seni nägemata. Liiguti mööda ka Kevadpäevade teiste ürituste toimumiste kohtadest ja mõnigi, kel aega ja jõudu üle oli, sai huvitava idee õhtuseks vaba aja sisutamiseks. Kepikõndijate pikka rivi vaadates tuli pargis aega veetvatelt noortelt samuti huvitavaid kommentaare: “suusakoondise treeninglaager”, “jooge parem õlut” jne Treeningu lõppedes tehti väike lõdvestusvenistus nagu hea treeninguetikett ette näeb ning mindi laiali, et kunagi taas liikumisradadel kokku saada.

Kõik huvilised on oodatud kepikõnnile või niisama käima taas juba 16. mail Taevaskotta, kus toimumas Elamusretkede avaetapp, mida korraldab Eesti Firmaspordi Liit.
Vaata Taevaskoja retke lisainfot siit