Tartu Jooksumaratoni võitis Vjatðeslav Koðelev, osalejaid oli kokku 3000 ringis!

12. mai 08

tartu_jm08.jpgTäna suvises päikesepaistes toimunud SEB 26. Tartu Jooksumaratoni võitis Vjatšeslav Košelev ajaga 1:17:50. Sama mees oli võidukas ka eelmisel aastal.

Teisena jõudis Tartumaa Tervisespordikeskuses asuvasse finišisse tartlane Mart Andresson, kelle lõpuaeg oli 1:21:19. Seega edestas võitja järgmist enam kui kolme minutiga. Kolmandana lõpetas Lauri Soolo Viljandist ajaga 1:21:39.

Parima naisena ületas finišijoone Olga Andrejeva, kellel kulus 23km raja läbimiseks 1:33:47. Üldarvestuses andis see 36. koha.

SEB 26. Tartu Jooksumaratonile registreerus 23km rajale 1531 ja 10km distantsile 824 jooksjat. Neile lisandusid veel kepikõnni harrastajad, keda pikemale trassile oli üles antud 113 ja lühemale 435. Kokku pani ennast stardiks kirja 2903 spordisõpra 9 riigist.

23km start anti kell 11.00 Otepäält, Tehvandi Spordikeskuse staadionilt ning lühemale distantsile mindi Tartumaa Tervisespordikeskusest kell 12.00. Mõlema raja lõpujoon asus uues finišipaigas Tartumaa Tervisespordikeskuses.