Täpseima käega curlinguässad töötavad Tallinna Lennujaamas

19. aprill 15

Alles teist korda Kevadspartakiaadi kavas olev curling pani vägeva punkti selleaastastele mängudele. Libedal jääl õnnestus kõige täpsemalt curlingukive visata  Tallinna Lennujaama Spordiklubi tiimil.

11100075_10205472581352605_1472085984_o

Laupäeva õhtul toimunud curlinguturniiri muutis huvitavaks tõsiasi, et nii mõnigi mängija pani curlingukivile esmakordselt käe külge. Sellega olime muidugi arvestanud ning tiimid said enne võistlustulle astumist viskeid harjutada ning asjatundjatelt ka kuldaväärt näpunäiteid küsida.

Pealtvaatajad seadsid end uues Tondiraba jääspordialade palees soojas kohvikus mugavalt sisse ning ennustamine võis alata! Mille peale kihla veeti? Ikka sellele, kelle kivi kodust mööda veereb ning kes on jääl kõige tublimad harjajad. Kõige tulisem arutelu käis aga selle ümber, kas tõesti oli ühel Lennujaama Spordiklubi võistlejal oma curlingukivi kaasas? Mõistatus on siiani lahenduseta.

Huvitavatest tagatoa teooriatest oli siiski veel kaasahaaravam see, mis toimus jääl. Finaalmängus astusid vastastikku FCR Media ja Tallinna Lennujaama Spordiklubi tiim. Mõlemates võistkondades oli võiduvõimalus üsna võrdne, sest curlingut oli varem mängitud vaid mõned korrad või üldse mitte. Finalistidest parim oli seekord aga Tallinna Lennujaama Spordiklubi meeskond ning FCR Medial tuli leppida tubli teise kohaga. Kolmanda koha kohtumises edestas Swedbank Elisa võistkonna ja sai sellega otsustaval hetkel revanši varem alagrupiturniiril saadud kaotuse eest. Kui valimistel öeldakse, et iga hääl on oluline, mida tõestas meile ilmekalt hiljuti IRL Riigikogu saadik Viktoria Ladõnskaja, siis curlingumängus võiks parafraseerida seda nii, et iga millimeeter on oluline, ja seda just tänu Swedbanki tiimile. Poolfinaalis tehti FCR Media elu ülimalt keeruliseks ja päästeti mäng kahe end’i järelt lisaajale just täpselt 1 mm eduga. Seda, kui tuliseks curlingujääl situatsioonid muutuda võivad, tõestab just sellest hetkest tehtud “fotosüüdistus”.

IMG_3298

Jääme juba ootama Firmaspordi poolt korraldatavat Kevadspartakiaad’16, et taaskord curlingujääl rinda pista. Nüüd aga kiiresti Suvespartakiaadile regama!

Foto: Tarmo Haud