Tallinnas Nõmmel saab suusatada

21. november 08

Eriti viimase ööpäeva jooksul maha sadanud looduslik lumi võimaldab Eestimaa paljudes kohtades nautida esimesi suusarõõme. Tallinnas, Nõmmel on sealse spordikeskuse töötajad asunud “lumemöldri” ametisse juba varastest hommikutundidest alates.

Loodusliku põhjaga suusarada on valmistatud 5 km jagu, Trummi – Külmallika alumine ja Glehni pargi ülemine ring. Hetkel saab sõita vaid vabatehnikat kasutades, sest korraliku klassikajälje ettevalmistamiseks napib veel lund.

Nõmme Spordikeskuses töötab kõigil nädalapäevadel kl.9 – 21 suusalaenutus, valgustatud suusarajal saab treeningkilomeetreid koguda südaööni. Spordikeskus on valmis seadnud ka kunstlumetootmissüsteemi, mis on üks vanimaid Eestis. Selle käivitamiseks peab termomeeter näitama vähemalt 7 pügalat alla nulli. Hetkel otsitakse koostöös SA Eesti Terviserajad ja Tallinna linnaga võimalusi süsteemi kaasajastamiseks.

Nõmme Spordikeskuse hallata on ka Eesti pikim valgustatud terviserada, Harku ring. Koostöös Harku valla, Tallinna linna ja Eesti Terviserajad SA-ga on sellest saanud viimastel aastatel Eesti üks enimkasutatavaid terviseradasi, milline võõrustab ka “Tallinn Liigub” ja “Eestimaa Liigub” kampaania raames korraldatavaid üritusi. Aastaringselt küünib rajatise külastajate arv üle 100 000 ning hinnanguline läbitud tervisekilomeetrite  hulk kirjutatakse vähemalt kuue nulliga.

Täna ootab keskus neid, kes suusamõnudest lugu peavad, pole ju koolide suusaveerand enam mägede taga, samuti on algamas järjekordne Estoloppet sarja hooaeg ja oma järge ootamas 38. Tartu Maraton. Suusad valgeks!