Tallinna Lennujaam võttis kergejõustiku üldvõidu

09. aprill 16

Kevadspartakiaadi viimane päev algas täna Lasnamäe kergejõustikuhallis, kus võeti mõõtu viiel alal: kõrgus- ja kaugushüppes, tõkke- ja 800 meetri jooksus ning kuulitõukes. Napi edumaaga teenis üldvõidu välja Tallinna Lennujaam, talle järgnesid Swedbank ja Danske Bank.

LM7A0863

Foto: Kristo Parksepp

Päeva üks põnevamaid alasid oli kahtlemata meeste M klassi kaugushüpe. Liviko töötaja Allar Saar hüppas 6.10, paremuselt sama tulemuse Tegi ka Tõnis Kaukvere Swebankist.

Kui eelnevaid katseid arvesse võttes oleks võitnud Saar, siis Kaukvere tõestas end viimase hüppega ja tegi võidutulemuse 6.15. “Noorena sai kergejõustikku harjutatud küll, nüüd teen pigem metsajooksu. Kaugushüppes arvasin, et võit on mütsiga lüüa, aga tase osutus üllatavalt heaks,” tõdes teisele kohale tulnud Saar.

Ise nimetas Saar enda tugevuseks aga heitealasid – ning kuulitõukes võttiski ta esikoha tulemusega 13 meetrit. Teise koha väärilise tulemuse, 12.37, tegi kuulitõukes Risto Palm Swedbankist. “Enne võistlust tõukasin kuuli kaks korda. Noorena võistlesin kergejõustikus, aga nüüd tegelen hoopis võrkpalliga. Kuulitõukegeenid on lihtsalt pärit emalt,” nentis Palm ning lisas, et ema, kes oli võistlusele ka kaasa elama tulnud, on ka tema võrkpallitreener.

Pingelisi hetki jagus ka naiste võistlusesse. Marika Raiski tegi imelise hüppe naiste kõrguses, 1.55, millega võiks ta pääsu tagada juba kraad kangemale võistluse, täiskasvanute Eesti meistrivõistluste starti. Kõrgust on ta hüpanud juba sellest ajast, kui võistles samal alal ETV saates TV10 Olümpiastarti. Selle tulemusega teenis ta endale teise koha, kaotades 1.60 kõrguse ületanud Ege-Teili Ojale Tallinna Lennujaamast.

Raiski tuli esimeseks aga 60 m tõkkejooksus kui ka kaugushüppes, kuulitõukes pidi ta alistuma, jäädes alla SEB töötajale Kairit Lutsarile.

Naiste tõkkejooksus nägi sel korral ka kukkumist, ent Jaanika Parts sai end pärast tagasilööki siiski taas püsti ning jooksis 60m sportliku jõuga lõpuni. Tõkkejooksu N klassis oli parim Laura Maasik Danskest, M40 parim Ardo Pajur Swedbankist ja M klassis Miljard Liik Tallinna Lennujaamast.

LM7A0601

Foto: Kristo Parksepp

Kaugushüppes oli N klassi parim taas Laura Maasik ning M40 klassis Henri Kaarma. Kuulitõukes tegi N klassi esikohatulemuse Anu Kikas Rahandusministeeriumist ja M40 klassis taas Henri Kaarma.

Kõrgushüppes ja 800 m jooksus pidi iga ettevõte panema välja ühe esindaja. 800m jooksus oli kiireim Ivo Stolfot Tallinna Lennujaamast, ainsa naisena astus võistlustulle Maris Palopääl Elisast.

Kõrgushüppes oli meeste parim Jano Järvelaid Kalevist. Võidumeeskonna, Tallinna Lennujaama parimaks alaks oli kõrgushüpe, teise koha tiimil Swedbankil kaugushüpe ja kuulitõuge. Kolmanda koha pälvinud Danske Bank säras 60 meetri tõkkejooksus.

Kergejõustiku ala peasponsorid on aladele vastavalt väärikad A. Le Coq, Dorpat Spa ja Red Bull.

dorpat_spa_logoOeXi9avzA.-Le-Coq-logo