Talispartakiaad ’16 avas Swedbanki mäesuusavõit

04. märts 16

Otepääl ja Käärikul sai tänahommikuses päikesesäras alguse Talispartakiaad’16 kolmepäevane võistlus, mille avaala, mäesuusatamise, pani kinni Swedbank. Teisele kohale tuli võitjate järel Danske Bank, kolmandale Tallinna Linnatransport.

IMG_2642

Mäesuusatamine on võistlus, mis oli Talispartakiaadi alade nimekirjas mõneks aastaks pausil. Sel aastal oli üritus taas kavas, võistlejad sellest sillas ning ning 55 huvilist 15 ettevõttest said end kaheksas vanuseklassis proovile panna.

Mäel oli üles seatud kaks erineva raskusastmega rada: üks meestele ning teine naistele.

Kui mehed olid oma rajaga rahul, siis julgete naiste seast kostus soove meeste rada proovida. “See on järsem ja äkilisemate kurvidega,” olid südikad naisosalejad kindlad.

Kõige tihedam rebimine toimus M30 ja N40 klassis. M30 võitjaks tuli Valdis Stalidzans Tele2-st, N40 esimeseks Kristiina Kõll-Grünberg Elisast. M40 ja N30 klassides võidutsesid Mart Tõevere Swedbankist ja Jaanika Parts Elisast.

M50 klassi parim oli Jüri Vahtra Tallinna Linnatranspordist, N50 klassi esimene aga Marje Viirmann Ferest. N ja M klasside võitjaks tulid Laura Maasik Danskest ja Henri Räim Swedbankist.

Mäesuusatamise ala peasponsoriks on Jägermeister. Talispartakiaadi esimene päev jätkub discgolfi ning talirogaini võistlustega.