Talimängudel pandi proovile kalapüügioskused

06. märts 10

Hommikuse päikesepaiste saatel marssisid kõik kalapüügihuvilised Kääriku järvele, et võistelda kalapüüdmises. Võistlus toimus kahes kategoorias: esiteks selgitati välja püütud kalakoguse järgi parim meespüüdja ja parim naispüüdja, teiseks toimus arvestus meeskonniti, kus meeskonna tulemuseks oli kõigi võistkonna eest võistlenud võistlejate püütud kalade kaalude kogusumma.

Võistluse algus oli ootusrikas – järvele oli kogunenud kenake hulk võistlejaid, kõigil kalapüügivarustus kaasa. Tõsimeelsemad märkisid oma püügikoha ka lipukestega ära.

Kui kalapüügiajast (kokku neli tundi, kella kümnest kella kaheni) oli möödunud pool aega, oli tõsisem kalapüük nii mitmelgi pool asendunud sooja päikese nautimisega. Järve keskele oli üles löödud ADM Interactive’i ja Kalev Chocolate Factory ühislaager. Mõlema firma võistlejad kurtsid aga kehva kalasaaki ja halba õnne.

Erki, AD Interactive’i loovjuht nendib: „Ühtegi kala ei ole. Me tegime edusammu, et minul nüüd esimest korda selle pooleteise tunni jooksul näkkas, ussike söödi ära, aga kala ei ole.“ Seega tuleb neil aja viitmiseks leida muid võimalusi. Muuhulgas õpetati jäässe auku puurima Firmaspordi fotograaf Tarmo Haud.

Samal ajal toimub vilgas liikumine teisel pool järve, seal, kus suurem mass asub. Otsitakse uusi ja paremaid asukohti, kus õng vette lasta.

Tallinna Sadam AS kalapüüdjatel aga vedas kalaõnnega paremini – meeskonna liige Aleksandr Ermolaev püüdis kokku 2650 grammi kalu, mis tagas talle parima meespüüdja tiitli. Et viie parima meespüüdja sekka mahtus veel kaks Tallinna Sadam AS meeskonna liiget, Vladimir Safošin (863 grammi) ja Ramazan Matsov (tulemusega 707 grammi), võitsid nad meeskondade arvestuses esimese koha tulemusega 4501 grammi.

Meeskondade arvestuses jäi teiseks Tschudi Logistics AS võistkond tulemusega 2301 grammi, kelle kaks liiget olid samuti meespüüdjate arvestuses viie parima seas (Ülar Tuisk 1541 grammiga teine ja Raino Press 568 grammiga viies). Ka kolme parima naispüüdja sekka jõudnutest kaks olid Tschudi Logistics AS meeskonna liikmed –  Piret Laanepere, kes püüdis kokku 148 grammi, osutus parimaks naispüüdjaks, kolmandale kohale jäi Jekaterina Gujevskaja 44 püütud grammiga.

Meeskondade arvestuses jäi kolmandaks Eesti Posti Spordiklubi MTÜ tulemusega 935 grammi.

Tulemuste koondtabeli leiab siit: Kalapüük 2010

Kokku osales kalapüügivõistluses 59 kalapüügihuvilist 16 kalapüügimeeskonnas.