Talimängude suusasprint Tehvandi suusastaadionil

28. veebruar 09
Ala, mille raames peeti pärast kvalifikatsiooni oodatud Firmaspordi Talimängude 2009 avamine. Suusa-Mattiga eesotsas liikusid Tehvandi suusastaadionil osavõtvate firmade sportlased süütama tuld, et avada mängud. Sõna sai peakorraldaja Marti Soosaare kõrval Otepää linnapea, kelle kõne ülistas oma linna ja spordisangareid, kes Eestimaale kuulsust toonud. Loomulikult sooviti firmasportlastele kordaminekuid, rõõmsaid ning ülevaid hetki ja kel aega ja tahtmist minna maailmameistri Andrus Veerpalu vastuvõtule keskväljakul (laupäeval kell 17.00). Lõpuks süüdati ka Kunnar Karu hüüete saatel tuli ja mängud said ametlikult avatud.

Võistlustules jätkasid igast vanuseklassist 12 parimat jaotatuna A- ja B-finaali. Vanuseklassid täpipealt samad nagu uisutamise puhul. Kuna süsteemid ei võimaldanud finaalides täpseid tulemusi fikseerida, saame teieni tuua vaid kohad ning täpsemalt leiate need dokumentide alt. Meeste põhiklassis näitas eelsõitudes kõige paremat aega Varmo Kaskema (Savekate OÜ) ja tema triumfeeris ka finišis, teisena Indrek Ivask (Estiko-Plastar AS), kolmas A-finaalis Sander Kuusk (Electrum AS). Mehed 30+ vanuseklassis sarnaselt Kaskemale võitis eelsõitudele lisaks ka finaali, Hassar Jurs (Estiko-Plastar AS) ja Randy Korb (Fere OÜ) olid vastavalt teine ja kolmas. Mehed 40 grupis peeti väheste osavõtjate tõttu vaid üks finaal ja sellest väljus võitjana Eerik Tamm (Eesti Raudtee Spordiklubi MTÜ), kes lõi kümne sekundiga Kalle Krooni firmast Vennad Ehitus. Kroon arutles peale võistlust, et mille taha nii suur kaotus jäi ja tõdes lõpuks, et treenima peaks rohkem. Kolmanda koha saavutas Raul Korts-Laur (Electrum AS). Kõige vanemate meeste võistklassis võitis Nikolai Nesterov (Narva Elektrijaamade Spordiklubi MTÜ), talle järgnesid Garri Krieger (Norma AS) ja Ants Pertelson (Tallinna Autobussikoondise AS).

Naiste põhiklassis näitas tugevaimat vormi Kaija Saarepuu, kes arvatavasti Anti Saarepuu sugulane. Kristiina Kruusa, kes uisutamises oma paremuse maksma pani, pidi sedakorda leppima teise kohaga. Kolmandaks jäi Piret Veski (Tschudi Logistics AS). N30 grupis osutus võitjaks Kristel Kaubi (Nordea Spordiklubi MTÜ), teise ja kolmanda koha saavutasid Kersti Toots (Ekspress Hotline AS) ja Merle Laasma (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ). N40 grupis noppisid esikolmiku kohad Marje Viirmann (Fere OÜ), Raidi Tammeveski (Estiko-Plastar AS), Riina Ein (Sampo Spordiklubi MTÜ). N50 naisi võistles kokku 9, tugevamaid aegu näitasid järgmised kolm naist – Nadezda Poljakova (Narva Elektrijaamade Spordiklubi MTÜ), Ulvi Käär (Norma AS) ja Pärja Soom (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ). Protokollid dokumentide all.