Taevaskoja retke lõpetas 76 osalejat

17. mai 09

Elamusretkede Taevaskoja etapile kogunes möödunud laupäeval 76 osalejat, klubidest oli edukaim ja teenis kümnele inimesele raftingu retke Võhandu jõel Lasva Tervisekäijate Seltsing 484 punktiga. Järgnesid Tartu Tervisekäijate Seltsing 183 ja Eesti Posti Spordiklubi 119 punktiga.

Esialgu välja hõigatud 10 ja 15 km radade asemele oli maha märgitud 13 ja 17 km. Retke rajameistri Kunnar Karu sõnutsi oli vajalik pikem distants eeskätt selleks, et inimesed saaksid käia ringi ümber Saesaare Paisjärve, ent samas näha ka Suurt ja Väikest Taevaskoda. “Taevaskodasid külastamata poleks see õige Taevaskoja retk,” arvas Karu. Peaaegu kõik osalejad suutsid, hoolimata pikemast rajast, distantsi läbida ja jäid nähtuga väga rahule.

“Olen Taevaskoja mitmeid ekskursioone korraldanud ja neil käinud, aga paljud käidud kohad olid ka mulle seni avastamata,” kiitis rada üks kohalik pedagoog. Mitmete jaoks oli raja raskusaste ja tõusude laskumiste vahe ikka ka päris suur. “Ei osanud ette kujutada, et niiviisi ronima peab,” imestas üks vanem proua, õnneks mitte pahaselt. Korraldajate sõnutsi oli kindlalt tegemist selle aasta raskeima profiiliga käimiseüritusega. Raja läbis ka üks pikakarvaline taks Ludvig koos perenaisega. Tundus, et koer jäi saadud elamustega rahule, aga omapoolsest kommentaarist siiski keeldus.

Eesti Posti Spordiklubi ühispilt TaevaskojasKõiki raja lõpetanuid ootas seljanka supp ja kuum tee. Kiidjärve RMK infopunkti juurde laupäeva pärastlõunal kogunenud nägudelt peegeldus väsimus, aga selge rahulolu iseendaga.

Järgmine Elamusretkede etapp tuleb 6. juunil ja distantsiks on Haanja-Rõuge-Võru. Kokku on kilomeetreid 30 ja kuna tegemist on rajaga, mille profiil keskmiselt langeb, siis võib oletada, etr etke raskusaste tuleb Taevaskoja lühema rajaga analoogiline.

icon Elamusretked 2009 – Taevaskoja retke tulemused