Tabasalu Elamusretk

16. veebruar 12

Rahvusvahelise kepikõnnipäeva puhul korraldatud retk toimub Põhja-Eestis! Retkega alustame Tabasalu loodusrajalt, edasi liigume Rannamõisa pangale, kus kevaditi on palju näha inimesi panga küljes rippumas, s.t jääronimist tegemas. Selle piirkonna loodus pakub huvilisele vaid mõnetunnise jalgsimatka jooksul võimalust külastada kümneid maastikutüüpe ja tutvuda nende asukatega. Ranniku läheduses leidub mitmekesine valik looduslikke kooslusi, mis on erakordselt vaheldusrikkad ja tagavad nõnda ka väga liigirikka taimestiku ja loomastiku. Selline rikkus niivõrd pealinna ligiduses on määratu aare. Suurupi poolsaarel, kus suur osa meie matkast toimub, on palju vanu külasid, mõisaid ja majakaid. Sajandivanuse Peeter Suure merekindluse varemed ja raudteetammid on peitunud aegade ja looduse varju, kuid on sellistena siiani märgatavad. Näeme kindlasti ka Suurupi alumist tuletorni, mis on Eesti ainuke töötav puittuletorn.

Kuna on tegemist rahvusvahelise kepikõnnpäevaga, siis võtke kindlasti KÄIMISKEPID kaasa! Kui teil endal käimiskeppe pole, siis neid on võimalik meie käest kohapeal kahe euro eest laenutada. Soovist palume kindlasti meili teel ette teatada!


Retkest

Start on pühapäeval, 20. mail kell 12.00 Tabasalu loodusraja alguses, kaardilt näete seda kohta SIIT. Juhised parklasse jõudmiseks:  sõitke mööda Klooga maanteed Tabasalu mäest üles, kuni paremat kätt jääb Rimi (millest pole võimalik mööda minna). Üsna kohe pärast Rimi (u 500 m) tuleks pöörata paremale. Õigest parklast pole võimalik mööda sõita, lihtsalt tee lõppeb otsa. 🙂

Retkele on teretulnud kõik –  osalemiseks ei pea olema Eesti Firmaspordi Liidu liige!

Orienteeruv ajakava

Retk kestab ligikaudu 5 tundi, mille jooksul läbitakse umbes 16 km pikkune teekond. Retk toimub tähistamata rajal, kuid koos kohaliku matkajuhiga, kes tunneb seda piirkonda põhjalikult. Matka lõpus ootab kõiki soe supp ja diplom ning soovi korral saate retke eest ka IVV templi.


Retke maksumus

Kuni 13. maini:

  • Täiskasvanu: 15 eurot
  • Pensionär/(üli)õpilane: 10 eurot.

Hinnas sisaldub matkajuhi/rajameistri teenus, suupisted ja jook matka ajal ning soe söök ja diplomid matka lõpus.

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 8-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

  • Täiskasvanud: 10 eurot iga inimese kohta
  • (üli)õpilased/pensionärid: 7 eurot iga inimese kohta.

NB! SEL HOOAJAL EI KEHTI SOODUSTUSED ENAM RETKELE EELNEVAL NÄDALAL! 

See tähendab, et alates 14. maist on retkel osalemistasu kõigile 15 eurot!


Kuidas registreeruda?

  1. Saada kiri registreerimissooviga aadressile elamusretked@firmasport.ee. Kirjas peaks märkima osalejate nimed ja e-maili aadressid, kontakttelefoni ning klubi/grupi nimetuse (kui ei ole, siis võib midagi põnevat välja mõelda – see on vajalik, et hiljem parimat klubi/seltskonda välja selgitada).
  2. Tee ülekanne meie arveldusarvele:
  • Eesti Firmaspordi Liit MTÜ
  • a/a 10220070111016 SEB Pank 
  • Selgitusse märgi kindlasti retke nimi ja osaleja(te) nimi(/ed).

NB! Registreerimise tähtaeg on 18. mai kell 17.00!

Teid loetakse registreerunuks, kui ka retke tasu on üle kantud. 


Muu oluline

Palume arvestada kohalesõiduks piisavalt aega, et saaks retkega ilusti õigeaegselt alustada. Jalga soovitame panna mugavad matkasaapad  ja riietuma peaks vastavalt ilmastikuoludele nagu ikka. Ärge käimiskeppe unustage!

 

Küsimuste korral helista 55 550 848 (Jaanika), 53 476 926 (Triin)

või kirjuta elamusretked@firmasport.ee

www.elamusretked.ee