Swedbankil oli sõudeergomeetril tugevaim tõmme

09. oktoober 15

Sügisspartakiaadi viimase päeva avaala küttis pinge üles juba varajastel hommikutundidel ning hoidis põnevust kuni õhtuni. Loomulikult käib jutt sõudeergomeetrite võistlusest, milles osales 8 tunni jooksul 79 usinat sportlast. Koondarvestuse esikoha võttis Swedbank, teise tulemuse tegi Danske ning kolmanda Kalev.

Meeste arvestuses suutis enda jõu kõige paremini kokku võtta Nikita Konstantinov Eesti Energia SKst, tema järel teiseks pingutas end Kaido Ruul Swedbankist, kolmandaks aga Rainer Saad Äripäevast.

IMG_3880 (Large)M40 klassis oli heitlus nii tasavägine, et esimest ja teist kohta jäädi lausa jagama – seda tegid Henri Kaarma Danskest ja Jüri Ellen Kalevist. Kolmanda koha võitles endale välja Aivo Kaljumäe Elisa SKst.

Naiste võistluses oli õnn sel korral Ja(a)nikate käes. Parim N klassi naine oli oma konkurentidest lausa tõmbe jagu ees – esimese koha teenis Jaanika Parts Elisa SKst, jättes selja taha Ülle Olli Swedbankist ja Maiken Jürgensoni Eesti Energia SKst. N40 arvestuses võttis võidu Janika Apri Danskest,  tema järel tuli teiseks Mare Ulp Swedbankist ja kolmandaks Merike Ellen Kalevist.

Kogu võistlust ilmestas aga sel korral võistlejate täielik pühendumus. Võistlejaid, kes neljakäpukil ergomeetrilt maha roomasid ja hiljem veel veerand tundi Viru MyFitnessi jõusaali põrandal hinge pidid tõmbama, oli kahe käe sõrmedel äärmiselt raske kokku lugeda.