Swedbank võttis Kevadspartakiaadil ajaloo kõige napima võidu

13. aprill 16

Swedbanki Spordiklubi esindajad saavutasid selle aastasel Kevadspartakiaadil ajaloo kõige napima üldvõidu ja seda mitte vaid Kevadspartakiaadide, vaid kogu Firmaspordi sarjade ajaloos.

Swedbank. Kevad 2016

Swedbanki delegatsioon. Kevadspartakiaad 2016 napimast napimad üldvõitjad.

Võit eelmise aasta sportlikema ettevõtte  Tallinna Lennujaama üle terve nädala kokkuvõttes oli vaid 0,8 punktine. 9 spordiala kokkuvõttes kogus Swedbank 404 ja Tallinna Lennujaam 403,2 punkti. Kahtlemata jätab see põnevust ja kõik võimalused õhku aasta kokkuvõttes.

Võimas võistlus käis ka kolmandale positsioonile ja viimasele võistluspäevale vastuminnes olid teoreetiliselt võimalused see koht endale näpsata nii Kalevil, Elisal kui SEB Pangal. Kalev ja Elisa, vanade olijatena, on kõvasti varemgi piike murdnud ja tihti on Elisa jõud kokkuvõttes just Kalevi murdnud. Seda rõõmsam oli Kalevi tiimi esindaja Kaire Kattai sel korral, et saavutati hinnaline võit hinnatud vastase vastu. Kuid eesmärgid on seatud veel kõrgemad. Kolmandat kohta sihitakse ka kogu hooaja kokkuvõttes. Sellise eesmärgi reetis Kattai võistluste lõpetamisel kohvikus Wabadus toimunud autasustamise järgsel lõpupeol Firmaspordi sarja korraldajatele. Kindlasti jätkub nende rivaalide vahel tuline heitlus läbi ülejäänud hooaja.

Sel korral viiendaks platseerunud SEB Pank oli esimest korda Firmaspordi sarjas sedavõrd kõrges mängus kaasa löömas. Kui seni on piirdutud konkurentide juhusliku nõelamisega mõnel üksikalal nagu näiteks males või korvpallis, siis seekord ei jäädud üldpoodiumist kaugele. Osa võeti kõigilt aladelt ning kabeturniirilt saadi sel korral ka jackpot. Koondarvestuse poodium jääb aga ootama järgmisi kordasid, näiteks Suvespartakiaadi.

Sel korral kuuendaks platseerunud Danske Banki tiimi esindaja Janika Apri ohkas, et sel korral oldi pisut kimpus tiimi koostamisega. Umbes kümne inimesega tehti kogu spartakiaad kaasa ning auk jäi seekord sisse curlinguvõistlusel, kus tiimi ei saadudki kokku. See võttis kõrgema koha lootused.

Järgmiseks Firmaspordi sarja ürituseks on Suvespartakiaad, kuhu registreerumine on alanud ja kirjas on tänaseks juba enam kui 200 osalejat. Kevade arvestuses tahapoole jäänud tiimidest lubasid suvekatel “looma välja lasta” Liviko ja Tallinna Linnatranspordi AS, kes sel korral lubasid üsna suure delegatsiooniga kohale tulla ja hoopis tugevamat vastupanu liidritele osutada, kui kevadel.

Suvisele võistlustele on end aga kirja pannud ka mitmekordne Eesti sportlikem ettevõte Omniva, kes kindlasti – hoolimata sellest, et aasta tiitlit sel korral ei ole võimalik võita – on üks soosikuid Suvespartakiaadi üldvõidule. Tuleb tõdeda, et seekordne Firmaspordi hooaeg on õige hoo sisse saanud.