Suvi tõi Parima Rahvasportlase tiitlivõitlusesse uued näod!

26. juuli 16

Kui Kevadspartakiaadi järel oli Parima Rahvasportlase edetabelis näha vaid mõningaid vangerdusi, siis Suvespartakiaad, Tartu Rattaralli a RMK Kõrvemaa Triatlon tõid tabelisse omajagu elevust.

Naiste klassis rebis end Kõrvemaalt toodud punktidega esikolmikusse Janika Parts Elisast, kes hoiab nüüd kolmandat kohta. Teisel positsioonil on Piret Põldsaar Tallinna Lennujaamast tubli tulemusega rattarallilt ning esikohal endiselt Laura Maasik Danskest, kes tõi lisapunktid samuti Kõrvemaa triatlonilt.

Meeste arvestuses on üllatustegijaks Jano Järvelaid Kalevist, kes sportis tugevalt nii rattarallil kui triatlonil ja spurtis tänu tehtule teiseks. Esikolmikust on välja surutud nii Marius Pihlak kui Ragnar Leimann, sisse on pääsenud Mattis Torn. Esikohta hoiab aga jätkuvalt tugevalt Ivo Stolfot. Mõlemad esikolmikumehed töötavad Tallinna Lennujaamas.

Muutustest ei ole pääsenud ka N40 klass. Kui esikoha üle pole siingi mõtet pikalt pead murda – endiselt hoiab seda Mirja Lind Tallinna Lennujaamast -, siis muutunud on esikolmiku tagaots ja mängus on tagasi Mare Ulp Swedbankist. Edu saladuseks on kahtlemata rahvaspordiüritused, sest esikolmikus olevatest sportlastest on Ulp ainus, kes neilt punktid toonud. Mööda on ta pääsenud ka hetkel kolmandat positsiooni hoidvast Anne Kaseväljast, kelle töökohaks samuti Tallinna Lennujaam.

M40 klassi esiots on jäänud kindlalt samaks: esikohal Henri Kaarma Danskest, kes olikohal nii triatlonil kui rattarallil, teisel Margus Maidla Rahandusministeeriumist. Kolmanda koha on aga triatlonilt toodud tulemustega endale võtnud Raul Nikolajev Tallinna Lennujaamast.

Kokku võistlevad Parima Rahvasportlase tiitli eest 219 nais- ja 352 meessportlast. Nagu näha, suunab kindlalt võidule see, kas lisaks firmaspordiüritustele ka muul ajal võistlemiseks võimalust leitakse ning veidi vähem ka see, mis tulemustega sealt koju tullakse. Sportlane ei puhka ka suvel – järgmise üritusena seisavad rahvasportlastel ees Tartu Rulluisumaraton ja Tartu Rattamaraton.

Suvespartakiaad 10-12 juuni 2016 Narva-Jõesuus / foto: Ardo Säks

Suvespartakiaad 10-12 juuni 2016 Narva-Jõesuus / foto: Ardo Säks