Suvespartakiaad’16 esimene päev oli Elisa, Omniva ja Norma nägu

11. juuni 16

Esimest korda kuurortlinnas Narva-Jõesuus toimuv Suvespartakiaad algas esimesel päeval päikese, mitmete meelelahutusalade ja firmaspordi uusvõistlustega. Alade võidud tõid koju Omniva, Norma ning lausa kahe ala puhul Elisa. Päev lõpetati peoga Narva-Jõesuu rannabaaris, kus vaadati ühiselt jalgpalli selleaastase EM-i avamängu, kuulati Mohiitot ning nauditi medalite ning auhindade tekitatud võidusära.

Päev algas hooaja rogainikarika teise võistluse, linnarogainiga, kus võttis võidu Norma. Teiseks tuli Kalev ning kolmandaks Tallinna Lennujaam. Rada algas rannast, kulges läbi Narva-Jõesuu imekauni pargi, metsade ja tänavate.

DSCF0947Meeste klassi võidu tõi Lauri Tammemäe Omnivast, M30 klassi esikoha Jano Järvelaid Kalevist. M40 parim oli Tanel Kannel ning M50 parim Tarmo Rindla, mõlemad Normast.

Naiste arvestuse esikoha pälvis Merili Talviste Kalevist, N30 parima tulemuse aga Edit Kannel Normast. N40 klassis võttis võidu oodatult Mirja Lind Tallinna Lennujaamast, N50 klassis Inge Eit Omnivast.

Üsna pea algas ka äärmiselt lõbus ning üks võistlejate lemmikalasid – ultimate frisbee ehk tiimides mängitav lendava taldriku lahing. Tihedas konkurentsis uute ja alles esimest korda osalevate tiimide vahel tuli esikohale Elisa, teiseks Swedbank ning kolmandaks Omniva.

Esimesel võistluspäeval peeti ka kaks veevõistlust: paadiralli ning SUP-laudade võidusõit, kus iga tiim pidi kaasa tooma isikliku paadi, mille oli soovi korral ka ära tuuninud. Esikolmik moodustus Elisast, Swebankist ja Danskest.

DSCF0205 (Large)Paadiralli võistluses anti välja ka kaks eriauhinda: “Parim disainpaat”  ning “Veetlevaim võistlusvorm”. Preemia parimate kostüümide eest läks Danskele, ägedaima paadi eest aga Tallinna Linnatranspordile. 

SUP-laua sõit oli ala, mida mitmed kohaletulnud proovisid päris esimest korda. Kuigi vees oli vaid 15 kraadi ning enamus sõidust möödus vees solberdades, olid osalejate muljed positiivsed ja vaimustus laes.

“Adrenaliin oli nii kõva, et üldse polnud külm!” ütles üks võistleja. “Proovisin täna esimest korda SUP-lauaga sõita, aga koju jõudes otsin kohe välja, kus seda veel saaks teha,” kinnitas teine.

Parimaks meheks tunnistati ka siin alal Jano Järvelaid Kalevist, talle järgnesid Indrek Toomas Swedbankist ja Mattis Torn Tallinna Lennujaamast. Naiste vastupidavaim oli Terje Tõnutare Tallinna Lennujaamast, teine Perit Post Omnivast ning kolmas Karin Lüütsepp Kalevist.

Esimesel võistluspäeval toimus ka selleaastase Suvespartakiaadi uusala – Narva-Jõesuu sprindi neljavõistlus, kus osalejad pidi rulluisutama, rattaga sõitma, kepikõndima ning jooksma. Kui rulluisutati ja rattasõitu tehti Narva-Jõesuu kaunitel tänavatel, siis jooks ja kepikõnd toimusid mööda rannajoont.

DSCF0476Ettevõtetest tegid parimad tulemused Omniva, Swedbank ning Elisa.

Kiireim mees oli Allar Adamson Ominivast, parim M30 mees ka sel alal Jano Järvelaid Kalevist. M40 klassis sprintis endale esikoha Tanel Kannel Normast ning M50 klassis Heiki Mäesalu Saint Gobain Glassist.

Naiste klassis teenis esikoha välja Laura Maasik Danskest, N30 klassis Jaanika Parts Elisast. N40 klassi kiireim sprinter oli Mare Ulp Swedbankist ning N50 klassis taaskord Inge Eit Omnivast.

Õhtu lõpetas mälumäng, mille teemadeks olid sel korral “Unenäod”, “Filmid”, “Kuurordid”, “Sportlik ettevõtlus” ja “Suveolümpiamängud”. Näiteks küsiti, kes oli eelmisel aastal enim teeninud sportlane maailmas, millises linnas on suveolümpiamänge peetud kolmel korral – esimest korda aastal 1908 – ning kus peetakse 2020. aasta suveolümpiamängud. Kõige rohkem panid vastuseid täppi Omniva tiim 1, Tallinna Lennujaama tiim 2 ja Danske Banki tiim 1.

Vaata esimese päeva fotosid SIIT ja SIIT ning tulemusi SIIT!