Suvemängude teise päeva lõpp viis rappa

06. juuni 10

Firmaspordi Suvemängude teise päeva ehk 5. juuni viimaseks alaks oli elamusretk – Paide seiklusretk, mis viis sportlased nii rulluisutama, kanuutama kui ka kohalikku raba avastama. 

Õhtupoolikul, täpsemalt kell neli anti kõigile 17 võistkonnale ühine start Paide tehisjärve äärest ning kohe alguses ootas kõiki kaks kohustuslikku punkti, millest üks asus keset järve ning teisest sai kätte orienteerumiseks vajaliku kaardi, juhendi ja legendi. Edasi toimus võistlus valikorienteerumise põhimõttel, kus võistlejatel oli valida kolme tüüpi ülesannete vahel – jooksmine, kanuutamine ja rulluisutamine – ning võistkonnad võisid ise valida, millises järjekorras nad radu läbivad ja millised kontrollpunktid võtavad.

Küll oli aga rajal ka mitmeid kohustuslikke punkte, mille mitteläbimisega saadi 30 minutit trahvi. Paremusjärjestuse selgitamiseks lahutati võistkonna rajal oldud ajast maha iga läbitud kontrollpunkti eest 10 minutit, liideti lisaülesannete eest saadud trahvid ning lahutati lisaülesannete eest saadud boonused.

Juba esimese kontrollpunkti läbimisel oli näha, et võistkonnad valivad igaüks erineva lahendusvariandi – kes hüppas kohe vette, et esimene kontrollpunkt läbida ja seejärel vastaskaldalt kaart ja oma võistkonnakaaslased haarata, kes jooksis kõigepealt kaardi juurde ning seejärel vette. 15 minutit hiljem olid kõik meeskonnad juba metsa vahele kadunud.

Rajal oli võistkondi näha nii siin kui seal – vaevalt 40 minutit pärast starti oli esimene võistkond kanuusõidu alguspunkti läbinud. Samuti oli näha kostümeeritud tegelasi ehk jänest, rebast ja ahvi metsa vahel aru pidamas ja õiget rada valimas.

Norma I võistkond koosseisus Katrin Tamm, Aleksander Zabnin ja Elen Kaupmees asusid näiteks aga kohe rullusisuülesandeid täitma ning rulluisuraja lõpp-punkti jõudes õhkasid osalejad, et seni on neil väga hästi läinud. Rulluisutajate teele jäi 4 kontrollpunkti – rulluisutamise etapi start, jalgsi läbitav osa Paide linnuse varemetes, jalgsi läbitav poollageda nurk ja lisaülesande lõpp ehk autokooli ülesanded: tagurpidi boksi tagurdamine, slaalom ederpidi ja tagurpidi ja tagurpidi külgboksi tagurdamine. Ülesanne tuli sooritada ühe hooga, ederpidi sõitmisega suunda korrigeerida ei tohtinud, samuti oli keelatud märgiseid riivata ja maha sõita ning autot välja suretada.

Lisaülesanne osutus aga mitmelegi võistlejale liialt raskeks ning ilma trahvipunktideta lahkus ülesandelt vaid kolm võistkonda. Ülesanne tekitas suurt elevust autojuhtides, kes on automaatkäigukastiga harjunud ning ahvi kostüümis raja läbinud Tiina Kukk hõiskaski autosse istudes: „Issand, sellel on kolm pedaali!“.

Kristel Kaubi (Nordea I võistkond), kes oli läbinud nii jooksu kui ka kanuutamise ülesanded, nentis rulluisutamise kontrollpunkte läbides, et jooksu osa oligi kõige raskem. „Muidu on väga hea!“ leidis Kaubi.

Võistluse lõpusirgel leidis Jaanus Undrest (Eesti Post II võistkond), et tegemist on peamiselt orienteerujatele mõeldud rajaga. „Aga meil ei ole õnneks muret, meil on professionaal tiimis,“ rõõmustab Undrest.

Kõige kiiremaks võistkonnaks osutuski Elisa I võistkond koosseisus Merike Mumme, Ove Uhtlik ja Martti Kuldma. Teise koha saavutas Eesti Posti I võistkond koosseisus Mari Allese, Kuldar Pihlapuu ja Rene Kaas ning kolmandale kohale jõudis Eesti Posti II võistkond koosseisus Jaanus Undrest, Anneli Undrest ja Raivo Pellja.

Seiklusretke tulemused leiab siit: Seiklusretk TULEMUSED

Firmaspordi Suvepäevade viimasel päeval, 6. juunil ootavad võistlejaid ees kardisõit, petanque finaalmängud, firmajuhtide mitmevõistlus, kus oma punktid on firmajuhid teeninud juba Suvemängudel läbitud alade – krossijooksu ja rulluisusprindi – eest ning viimased punktid teenitakse firmajuhtide kardisõidu etapil, ning Firmaspordi Suvepäevad lõpetab köieveo võistlus.