Suusasprint pani proovile osalejate kiiruse

06. märts 10

Reedel, 5. märtsil Firmaspordi talimängude teise alana peetud suusasprint pani 700 meetrisel rajal proovile osalejate suusatamisoskuse. Sprint peeti vabatehnikas, võistlus toimus neljas vanusegrupis (M, M40+, N, N40+).

Meeste alagrupis startis eelsõitudes 26 kaheliikmelist võistkonda, kellest finaali pääses 10 parimat. Alagrupi parimaks osutus Savekate I võistkond (Varmo Kaskema ja Valdis Kaskema), edestades ajaga 08:52,14 napilt teiseks jäänud Estiko võistkonda (Hassar Jurs ja Indrek Ivask), kes finišeeris ajaga 08:52,29. Vanusegrupi kolmandaks tuli Tallinna Sadama meeskond (Martin Laur ja Raul Olle) ajaga 09:09,94.

Meeste alagrupis 40+ startis eelsõitudes 15 võistkonda, kellest 9 parimat ka finaali pääses. Finaalis jõudis esimesele kohale Põlevkivi I võistkond (Nikolai Politajev ja Igor Shkubel) ajaga 10:07,04. Vanusegrupi teiseks tuli Norma (Tarmo Rindla ja Ando Post) ajaga 10:26,72 ning kolmandaks võistkond NEJ (Nikolai Nesterov ja Anatoli Stõkailo) ajaga 10:29,04.

Naiste alagrupis oli eelsõitudele registreerunud 23 võistkonda, kellest finaali sõitis end 10 parimat. Finaalis jagati esimene koht Eesti Posti võistkonnale (Merle Laasma ja Kaija Saarepuu) ajaga 12:43,30, teiseks jäi Estiko võistkond (Helen Saal ja Kerli Tammeveski) ajaga 13:01,77 ning kolmandaks Savekate võistkond (Kätlin Aasmaa ja Eleri Sutt) ajaga 13:15,61.

Naiste vanusegrupis 40+ startis kaheksa võistkonda, kellest esimesele kohale sõitis end Estiko võistkond (Raidi Tammeveski ja Maiki Kinnunen) ajaga 12:08,79, teiseks jäi NEJ (Ljudmila Ivanova ja Natalja Popova) ajaga 13:54,57 ning kolmandaks Eesti Posti I võistkond (Pärja Soom ja Mall Palm) ajaga 13:54,67.

Suusasprindi tulemused leiab siit: Võistkondlik suusasprint 2010

Laupäeval, 6. märtsil võtavad võistkonnad veel suusaalades mõõtu – ees seisavad murdmaa- ja teatesuusatamise võistlused.