Ettevõtete spordiseminar

22. märts 18

Kus ja Millal?

26.–27. aprill 2018, Toila Spa Hotell

Mis? 

Aprillis tähistatakse Eestis töökohaspordi kuud, mille eesmärk on kutsuda inimesi üles töökohal või kolleegidega liikuma ning tööandjaid üles looma oma töötajatele liikumisvõimalusi. Aktsiooni veavad eest Eesti Firmaspordi Liit, SportID, Eesti Olümpiakomitee, Ühenduse Sport Kõigile ja Kultuuriministeerium

SportID poolt läbiviidud uuring näitas, et enam kui pooltel töötajatel on selja- ja lülisamba probleemid, mis on valdavalt tingitud ebapiisavast liikumisharjumisest töökohal. Uuring tõi välja ka asjaolu, et probleemid vaevavad ka kehaliselt aktiivseid inimesi. Seminari eesmärgiks on tuua välja probleemide põhjused ja pakkuda lahendusi nende ennetamiseks ja ravimiseks. Seminari kavas on tasakaalus nii osalejate teoreetilise pagasi kui praktilise harjutusvara täiendamine.

EESMÄRK – Igaüks saab seminarit midagi kasulikku enda tervisele ning kindlasti ka oma töökoha tervisedenduseks ehk kõigile oma kolleegidele.

Kellele?

Käesolev seminar on suunatud kõigile spordihuvilistele, aga ennekõike ettevõtete ja organisatsioonide personali- ja spordiklubide juhtidele. Seminaril saab teadmisi kontoritöötajate levinuimate rühiprobleemide ennetamise ja leevendamise kohta, osaleda mitmetel treeningutel, mida viivad läbi oma ala parimad, lõõgastuda Toila Spa termides ja palju muudki!

Hea tööandja näitab, et hoolib, panustades enda ja oma kolleegide tervisesse ning omandades uusi praktilisi teadmisi!

Päevakava

Neljapäev, 26. aprill

9.30-10.00

Saabumine ja tervituskohv

10.00-10.30

 Sissejuhatus, tervituskõne ja tutvustused

10.30-11.00

Uuringu tutvustus: SportID uuring Eesti töötajate terviseprobleemidest

Britta Aduson
Personaaltreener, Nike Elevated Trainer

Olles treenerina töötanud üle 18 aasta, tegutseb Britta täna peamiselt personaaltreenerina ja nõustajana. Lisaks annab ta rühmatreeninguid, koolitab treenereid ning koordineerib Nike treeninguid. Britta treenib inimesi ja armastab ise ka väga trenni teha. Igapäevaselt harrastab täna nii jalgratta-, jooksu-, sulgpalli- kui ka jõutreeninguid.

Tema jaoks on kõige olulisem treenida mitmekülgselt, turvaliselt ning lähtuvalt inimesest ja tema eesmärkidest. Keha on tervik ning selle treenimisel tuleb ka sellest lähtuda. Samaoluline on treenimisel ka vaimse poolega arvestamine ning tasakaalu leidmine. Soov on aidata inimestel mõista, mis toimib ja mis mitte.

11.05-12.00

Loeng: Liikumisaktiivsus ja treeningud

Priit Purge
Tartu Ülikool, Ph.D Liikumis- ja sporditeadused

Priit töötab Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis treeninguteaduste teadurina. Tema doktorikraad kui ka hilisem teadustöö on tihedalt seotud Eesti tippsõudjate testimisega kui ka nõustamisega. Lisaks on ta sõudetreenerina TÜ Akadeemilises spordiklubis, juhendanud nii harrastussportlasi kui ka Eesti koondise sõudjaid. Tema õpilaste parimaks tulemuseks võiks pidada 2017 aasta U23 EM-l võidetud hõbemedalid.

12.00-12.30

Loeng: Massaažitoolid ja teised abivahendid, millega ennetada liikumisvaegusest tekkivaid probleeme.

Peeter Kümmel
massaazitoolid.ee, endine tippsuusataja

Peeter Kümmel on tuntud Eesti suusajata, kellel parimateks kohtadeks murdmaasuusatamise MM-il on 6. ja MK etapil on 5. koht 2008. aastal Otepääl. Täna tegeleb Peeter Kümmel ettevõttes Borealis massaažitoolide ja muude tarvikutega, millega saab leevendada istumisest tekkivaid vaeguseid.

12.30-13.30

Toila köögi parimad praed ehk LÕUNASÖÖK

13.30-15.00

Sportlik tegevus: Rühitreening- ja töötuba

Kadri Vernik
Füsioterapeut, personaaltreener
Oma esimesed treeningud juhendas Kadri enam kui 18 aastat tagasi. Praegu töötab ta TÜ Akadeemilises spordiklubis nii rühmatreenerina, personaaltreenerina kui ka spordijuhina. On lõpetanud Tartu TTHKK füsioteraapias ning TÜ bioloogias. Peab oluliseks nii teadlikku treenimist kui ka seda, et igaüks leiaks just selle treeningtegevuse, mis tekitab temas rõõmu ja naudingut.

15.00-15.30

Loeng: Ettevõtte sisese sporditoetuse moodsamad trendid

Andres Joosep
SportID Eesti turu müügijuht
Andres Joosep on SportID Eesti turu müügijuht ja esiliiga klubi Tartu Welco mängija. Temal on täna kõige parem ülevaade sellest, mis on ettevõtte sisese sporditoetuse moodsamad trendid ja mis on juba eilne päev. Tule kuulama ja saad ise ka teada.

15.30-17.00

Loeng: Ergonoomika loeng

Kristi Rembel-Tõnisson
füsioterapeut
Kristi Rembel on OÜ Activitas juhataja ja füsioterapeut. Ta on lõpetanud füsioteraapia bakalaureuse erialal ja magistrikraadi omandanud liikumis- ja sporditeaduste erialal

17.00-18.00

Vitamiinirohke smuutipaus ning check-in tubadesse

 
18.00-18.30

Sportlik tegevus: Kontoritreening

Susie-Ann Viirg
FirmaFitness

“Minu nimi on Susie-Ann ja ma panen Sind liikuma!
Olen rõõmsameelne personaaltreener, FirmaFitnessi asutaja ja Eesti tugevaim naiskäesuruja.
Firmafitnessi eesmärgiks on teha inimesed töökohtadel produktiivsemaks ja fokusseeritumaks, samuti tuua rõõmu, positiivsust ja tervistavat liikumist.”

18.30-19.00

Sportlik tegevus: Kontorijooga

Susie-Ann Viirg

19.00-20.00

 Toila köök üllatab positiivselt ehk ÕHTUSÖÖK

20.30

Õhtune programm. Spaa külastus, mälumäng

Reede, 27. aprill

8.30-9.00

Sportlik tegevus: Fit100 treening

Fit100 on Eesti Olümpiakomitee, Coopi ja SportID poolt loodud mobiilirakendus, mis sisaldab võimlemiskavasid ja treeningpäevikut. Stardime uude päeva ühe suurepärase kavaga ja näete oma silmaga, kuidas Fit100 võiks teile kasulik olla ka kontoris.

9.15-10.00

“Peekon ja munad” ehk HOMMIKUSÖÖK

10.00-11.00

Uuringu tutvustus: Mõõdame istumist.

Minna Aittasalo
Professor, D. Sc; UKK Institute

Minna Aittsalo on terviseteaduste doktor, tervisedenduse professor (Jyvaskyla Ülikool) ning UKK instituudi vanemteadur Tamperes. Tema uurimiserialaks on füüsilise aktiivsuseedendusprogrammide mõju uurimine erinevates asutustes nagu koolid, töökohad ja tervishoiu asutused. Paralleelselt uurib ta aktiivset reisimist ning  elukestvat liikuvuse arendamist.  Tema kogemused hõlmavad ka tervisealase sekkumise planeerimist ja hindamist, tervisealast nõustamist, kehalise aktiivsuse planeerimist, tervisega seotud käitumise muutumist ning füüsilise tegevuse ja istuva käitumise hindamist.

11.00-11.45

Sportlikuks tegevuseks valmistumine ja check-out tubadest

12.00-14.00

Sportlik tegevus: Slackline treening

Tauri Vahesaar
professionaalne slackliner
Tauri on sportlane, trikimees ja koreograaf. Tema suurimaks kireks on trikkide välja mõtlemine ja ellu viimine. Armastab kunsti, liikumist ja muusikat.

14.00-15.00

Toila köök võrgutab jälle ehk oivaline LÕUNASÖÖK

15.00-16.00

Motivatsiooniloeng

Andres Sõber
kogenud Eesti korvpallitreener
Mees, kes on tuntud “lõuapoolik”, ent alati väga pühendunud oma tiimi innustaja ja eestvedaja. Andres Sõbra kõige suurem tugevus on alati olnud see, et tema meeskonnad usuvad endasse ja mängivad hingestatud ja loomingulist korvpalli, kus on esindatud nii kokkulepitud kombinatsioonid kui ka loominguline lähenemine. Kokkuvõttes on see toonud märkimisväärseid võite ja suurepäraseid tiitleid nii mõnegi nime poolest kuulsama ja suurema klubi vastu.

16.00

Lõpusõnad, kokkuvõte, ühispildistamine

Päevakavasse võidakse teha jooksvaid muudatusi!*

Osaluspaketid

Pakett 1

 • Hind: 170€/in
 • 1 öö majutust Toila Spa Hotellis üheses toas
 • Lõuna- ja õhtusöögid neljapäeval, hommiku- ja lõunasöögid reedel
 • Kogu programm, sh treeningud ja töötoad
 • Toila Spa termide, ujula, aroomitoa ja jõusaali piiramatu kasutus

Pakett 2

 • Hind: 150€/in
 • 1 öö majutust Toila Spa Hotellis kaheses toas (kaheses toas peab majutuma 2 inimest)
 • Lõuna- ja õhtusöögid neljapäeval, hommiku- ja lõunasöögid reedel
 • Kogu programm, sh treeningud ja töötoad
 • Toila Spa termide, ujula, aroomitoa ja jõusaali piiramatu kasutus

Pakett 3

 • Hind: 100€/in
 • Osalustasu ilma majutuseta
 • Lõunasöök neljapäeval ja reedel
 • Kogu programm, sh treeningud ja töötoad

 

Majutus

Ühene tuba – järel 1 vaba tuba
Kahene tuba – järel 16 vaba tuba

Pärast rasket seminaripäeva nii loengu- kui trennisaalis ootab kõiki osalejaid Toila Spa

Lisainfo

Osalemise soovist palume kirjutada e-postile liisa@firmasport.ee.

Programmi puudutavate küsimustega kirjutage e-postile peeter@firmasport.ee.

Ürituse leht facebookis

Seminarist meedias

Teeme oma töötajate seljad lõpuks korda