Soomaa Elamusretk

20. detsember 11

Aasta esimene räätsamatk viib meid seekord Soomaale, võimsasse Kuresoosse. Soomaa väärib oma nime, sest seal asuvad Eesti uhkeimad sood, neist on Kuresoo suurim terviklik ja puutumata rabamassiiv. 

Rabadeks nimetatakse soid, mis on oma arengus kasvanud “kõrgsoodeks”, seda on kõik Soomaa sood. Kuresoo on üks Eesti suurimaid suhteliselt hästi säilinud kompaktseid soid ning kuulub Soomaa rahvuspargi kooseisu. See raba on tunnistatud rahvusvahelise tähtsusega linnualaks (IBA-International Bird Area), rahvusvahelise tähtsusega märgalaks (RAMSAR) ning lisaks kuulub veel üle-Euroopalisse Natura 2000 võrgustikku. Kuresoo kogupindala on ligikaudu 11 tuhat hektarit ning sel on õnnestunud jääda inimmõjust (kuivendusest) suhteliselt puutumata.

Matkame räätsade abil, mis annab võimaluse avastada kohti, kuhu niisama ligi ei pääseks. Samuti on räätsadel liikumine huvitav ning uutmoodi, tasub kindlasti proovida!

Retkest

Start on pühapäeval, 29. jaanuaril kell 11.00 Saarisoo talu juures. Täpsemat asukohta saate näha SIIT. Kohale võiks tulla pool tundi varem, et saaksime lühidalt tutvuda räätsadel kõndimisega ja koos õigeaegselt startida.

Retkele on teretulnud kõik –  osalemiseks ei pea olema Eesti Firmaspordi Liidu liige!

Orienteeruv ajakava:

Retk kestab ligikaudu 4-5 tundi, mille jooksul läbitakse olenevalt ilmastikust umbes 10-15 km pikkune teekond. Retk toimub tähistamata rajal, kuid koos retkejuhiga, kes osalisi põnevatesse kohtadesse viib. Retke jooksul ületame ka kaks jõge: Navesti ning Halliste, mille vahele jääb lummav Suitsna raba. Matka lõpus ootab kõiki soe söök ja diplom  ning soovi korral saate retke eest ka IVV templi.

Retke maksumus:

Kuni 22. jaanuarini:

 • Täiskasvanu: 15 eurot
 • Pensionär/(üli)õpilane: 10 eurot.

Hinnas sisaldub matkajuhi/rajameistri teenus, suupisted ja jook matka ajal ning soe söök ja diplomid matka lõpus.

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 8-liikmeline seltskond ning matka soodsamalt! Grupi puhul on hinnad järgnevad:

 • Täiskasvanud: 10 eurot iga inimese kohta
 • (üli)õpilased/pensionärid: 7 eurot iga inimese kohta.

Osalemistasule lisandub räätsade laenutamise tasu 7 eurot.

NB! SEL HOOAJAL EI KEHTI SOODUSTUSED ENAM RETKELE EELNEVAL NÄDALAL! See tähendab, et alates 23. jaanuarist on retkel osalemise tasu kõigile 15 eurot!

Kuidas registreeruda?

 1. Saada kiri registreerimissooviga aadressile elamusretked@firmasport.ee. Kirjas peaks märkima osalejate nimed ja e-maili aadressid, kontakttelefoni ning klubi/grupi nimetuse (kui ei ole, siis võib midagi põnevat välja mõelda – see on vajalik, et hiljem parimat klubi/seltskonda välja selgitada).
 2. Kui soovid meie käest ka räätsasid laenutada, siis tuleks ka sellest soovist registreerimise juures märku anda.
 3. Oota ära kinnitav e-mail, enne kui osalustasu üle kannad – kuna räätsade arv on piiratud, võib ühel hetkel grupp täis saada.
 4. Pärast kinnituse saamist tee ülekanne:
 • Eesti Firmaspordi Liit MTÜ
 • a/a 10220070111016 SEB Pank 
 • Selgitusse märgi kindlasti retke nimi, osaleja(te) nimi(/ed) ja räätsapaaride arv, mida soovite laenutada.

NB! Registreerimise tähtaeg on 25.  jaanuar (või seni, kuni kohti jätkub – räätsasid on meil laenutada piiratud koguses)!

Teid loetakse registreerunuks, kui ka retke tasu on üle kantud. 

Muu oluline:

Palume arvestada kohalesõiduks piisavalt aega, et saaks retkega ilusti õigeaegselt alustada. Jalga soovitame panna mugavad matkasaapad, mida on hea räätsa külge kinnitada. Riietuma peaks vastavalt ilmastikuoludele, et liiga külm või palav ei hakkaks.

 

Küsimuste korral helista 55 550 848 (Jaanika), 53 476 926 (Triin)

või kirjuta elamusretked@firmasport.ee

www.elamusretked.ee