SEB Pank on firmaspordi meister saalihokis

26. mai 09

Sampo Panga firmaspordi meistrivõistlused saalihokis võitis sel korral juba enne turniiri soosikustaatuses olnud SEB Pank. Finaalis saadi jagu turniiri nimitoetajast ja konkurendist Sampo Pangast 5:1. Poolfinaalis käis SEB Panga jõud üle Lähte Ühisgümnaasiumist 9:3. Alla kolmeväravalise vahega võite võitjad turniiril tunnistama ei pidanudki. Turniiri kolmas koht kuulus Hugo Treffneri Gümnaasiumile, kes sai otsustavas kohtumises jagu Lähtest 5:4

SEB Panga seekordne edu turniiril oli tingitud peamiselt asjaolust, et enamik nende tiimist teeb kaasa ka Eesti saalihoki meistrivõistluste teises liigas. Eestis teisi selliseid firmasid, kelle tuumik sedavõrd kõrgel tasemel koos mängiks hetkel ei ole.

 

Kokkuvõttes oli turniiri tase mitmete reeglimuudatustega läinud märksa rahvasportlikumaks ja selgelt põnevamaks, sest punktideta ja väravateta ei jäänud turniiril ükski võistkond. Huvitavaks reeglimuudatuseks oli ka see, et naismängijate kaasamine polnud kohustuslik, kuid nende osalemisel teenis tiim iga platsile saadetud naisterahva eest kohe mängu alguseks ühe värava, mille siis vastased pidid võodusoovi korral mängu jooksul tagasi viskama. 

Samuti oli oluliseks muudatuseks liigamängijate kaasamisise piiramine liigade kaupa, mis eriti valusalt töötas meistri-ja esiliiga mängijate kaasamise vastu. Mõnevõrra leebem oli juhend teises liigas registreeritud mängijate suhtes, mis märksa rohkem harrastusliiga on. Ka see piirang oli kindlasti asjaolu, mis turniiri mängude taset tegi märksa huvitavamaks.

icon Sampo Panga firmaspordi meistrivõistlused saalihokis tulemused 2009