SEB Panga kabevõit avas Kevadspartakiaad’16 turniiri!

04. aprill 16

Kabes on mänguks aega 10 minutit. Aga kui kaua on mul aega ühe käigu jaoks? 9 minutit. Ülejäänud mäng vormistatakse ära 1 minutiga. Kevadspartakiaad ’16 esimese ala võidu vormistas endale sel korral uustulnuk SEB, kes jättis selja taha Tallinna Lennujaama ning Kalevi.

AS_105M

Foto: Ardo Säks

Koondarvestuse esikolmik jagunes järgnevalt: esikohale tuli Kenneth Karp Tallinna Lennujaamast, kes on sellel alal ka endine Eesti meister. Teisele kohale mängis end Margus Arm ja kolmandale Marge Keerig, mõlemad SEB-st.

“Ma ei ole 25 aastat kabenuppe puudutanud ning väga tore oli taaskord kabet mängida. Kabeturniir sundis mind mõtlema ning väga tore oli teiste amatööridega mängida!

Kogu turniiri vältel tehti hulgaliselt ootamatuid käike, mida ei leia ühestki kabeõpikust ning mida saab kogeda vaid sellisel toredal amatööride turniiril,” tõdes Keerig.

Meeste arvestuse esikolmikusse mahtus veel ka kolmandaks tulnud Andreas Lõomets Tallinna Lennujaamast, naiste teise koha võttis Laidy Lainoja, samuti Tallinna Lennujaamast. “Minuga ei tasu eksida!” ütles naine võistlustuhinas – ning see pidas ka paika. Kolmandaks tuli Margit Mänd SEB-st.

Ivo Stolfot on rahvasportlase edetabelis meeste arvestuses hetkel parimal positsioonil. “Tabasin, et kõik vastased on vaid lapsepõlves kabet mänginud ning ka minul ei olnud rohkem kogemusi vastu panna. Turniiri reeglid meenusid kohapeal ning võistlus oli heaks võimaluseks vana ununenud mäng meelde tuletada,” sõnas Stolfot.

Võistluse peakohtunik Heinar Jahu tõdes, et turniir, mis algas leebelt, muutus üsna kiirelt tuliseks. “Tegu oli väga sõbralike ja heasüdamlike inimestega, kuigi turniiri edenedes muutusid nad järjest õelamaks – kogemusi lisandus ning rumalaid käike jäi aina vähemaks,” naeris Jahu.

Kabes oli võistlemas ka teisi juba sel hooajal taset näidanud rahvasportlasi. Henri Kaarma asub rahvasportlase tabelis M40 klassi esikohal. Jaanika Parts hoiab naiste arvestuse edetabelis neljandat positsiooni, Kristi Liiver ja Mare Ulp jagavad N40 klassi 3.-4. kohta.

Kabe võistlusala peasponsor on Äripäev, kes sponsoreeris tublisid firmasportlasi ka märtsis peetud Talispartakiaadil.

aripaev