SEB 28. Tartu Jooksumaratoni võitis firmade arvestuses G4S Spordiklubi

11. mai 10

 Pühapäeval toimunud SEB  28. Tartu Jooksumaratonil jooksis ja kepikõndis rekordarv spordisõpru. 23km distantsile oli registreerunud 2089, kellest finišijoone ületas esmastel andmetel 1821 ja 10km rajale oli oma nime kirja pannud 1602, kellest lõpetas 1487.

Firmade lõikes tuli esimeseks G4S Eesti, kellele järgnesid Eesti Post SK ja Saint-Gobain Glass Eesti AS.

 

Rõõmu liikumisest pakkusid ka lastejooksud. Laupäeval Tartus Tähtvere Spordipargis lustis 1788 väikest spordisõpra, kellele lisandusid pühapäevastelt Otepää ja Elva lastejooksudelt 230 last. Kokku läbis SEB 28. Tartu Jooksumaratoni rajad sel aastal rekordiliselt 5326 suurt ja väikest spordihuvilist. Möödunud aastal oli selleks arvuks 4136.

SEB 28. Tartu Jooksumaratoni võistluste direktor Kunnar Karu tänab korraldajate poolt kõiki osalejaid ja kaasaelajaid ning ilmataati, kes spordisõpru soosis. „Sportida saab ja tasub kogu perega, sest rõõm liikumisest vabas õhus annab alati positiivseid emotsioone, mistõttu on võitjad kõik. Valides oma tempo jaksab igaüks joosta, rattaga sõita või suusatada ning samas nautida ilusat loodust,“ sõnab Karu. 

Klubide arvestuses oli esialgsete tulemuste põhjal parim VK Staier Areal Teami ja Suusahullude ees.

Järgmisena saavad spordisõbrad end proovile panna mai viimasel nädalavahetusel Estonian Cycling Weekendi raames toimuval SEB 29. Tartu Rattarallil, kui sõidetakse 133km või 71km distantsil ja nooremad saavad osaleda traditsioonilistel lastesõitudel. 

Rohkem infot SEB 28. Tartu Jooksumaratoni tulemuste ja MTÜ Klubi Tartu Maratoni tulevate sündmuste kohta leiab korraldaja kodulehelt www.tartumaraton.ee.

 

 Kadri Talva

Klubi Tartu Maraton

Meedia ja kommunikatsioon

+372 5147917

press@tartumaraton.ee