SEB 13. Tartu Rattamaratonile on jäänud viimased 250 vaba stardikohta

15. september 10

Sel pühapäeval sõidetav mastaapne SEB 13. Tartu Rattamaraton toob kokku rekordiliselt  harrastussportlasi ja eliitrattureid. Tänahommikuse seisuga on Eesti suurimale maastikurattamaratonile võimalik registreeruda veel 250 huvilisel.

Klubi Tartu Maratoni projektijuht Kunnar Karu sõnab, et ülipopulaarsel rahvaspordiüritusel on korraldajad valmis teenindama kuni 5500 ratturit. „Selle numbri panime paika seetõttu, et tagada kõigile osalejatele meeldiv sõiduelamus. Viimaste päevadega on väga keeruline seda piiri muuta ja kõike ümber korraldada,“ selgitab ta.

 „Nii suur huvi Tartu Rattamaratonil osalemise ja rahvaspordi vastu üldiselt on tulnud igatahes meeldiva üllatusena. Seega tundub, et kordub selleaastase Tartu Maratoni saatus ning rajale pääsevad kiiremad registreerujad,“ kommenteerib Karu.

 39. Tartu Maratonile pani sel aastal oma nime kirja kokku 6573 suusatajat, mis ületas märgatavalt möödunud aastast numbrit 4819. Tundub, et rattasport on saanud eestlaste seas sama populaarseks, sest möödunud aastal oli stardipäeva hommikuks end kirja pannud 5092 ratturit ja tänavu tuleb selleks arvuks 5500.

Korraldajad ootavad aktiivset osavõttu ka lastesõitudest ning soovitavad huvi korral juba varakult registreeruda. Kõige operatiivsem tee selleks on koduleht www.tartumaraton.ee.

 SEB 13. Tartu Rattamaratoni korraldaja on MTÜ Klubi Tartu Maraton. Rohkem infot sündmuse kohta leiab www.tartumaraton.ee.