Saunavõistlus ja lauamängude turniir pakkusid sportimisele vahepala

06. märts 11

Eesti Ettevõtete Talimängud 2011 programmi koostades ei mõelnud korraldajad vaid inimeste suurele soovile sporti teha. Tihedatesse päevakavadesse sai lisatud ka meelt lahutavaid üritusi, millest üheks lõbusamaks kujunes lauamängude turniir ning kindlasti kõige kuumemaks saunavõistlus.

Meelelahutusliku saunavõistluse starti legendaarses Kekkose saunas kogunes kuus meesvõistlejat ja üks naisvõistleja. Võistluse stardihetkeks oli leiliruumi temperatuur kerkinud 95-100 kraadi kanti. Loosi tõmbamise järel selgitati kohad laval, mis paraku sellise võistluse juures on igal juhul ebavõrdsed, kuid pisaraid võistlejad sellepärast valama ei hakanud. Istuti hoopis seitsmekesi rõõmsalt laval ja lobiseti mõnuga. Mitmedki saunalised olid eelnevalt neli tundi veetnud Kääriku järvejääl kala püüdes ja üles soojenemine võttis oma aja. Ei hakanud ka võistluste peakohtunik kohe liiga hoogsalt kerist “kurnama” ja võistlejate lõbusat tuju rikkuma. Mehed kulutasid esimesi minuteid ja leilisahmakaid peaasjalikult ainsa naisvõistleja Piret Laanepere kulul lõõpides. Põhiteemaks siinjuures oli loomulikult “tuntav” eelis, mida naisterahavas saunas sai oma keha rätikuga varjates, kuna mehed pidid laval ujumispükstes higistama. Piret mehi rätikust loobumisega siiski rõõmustada ei soovinud, kuid 12 minuti möödudes tegi teise veelgi rõõmustavama liigutuse ja lahkus saunast. Nüüd tundsid ka mehepojad ennast pisut kergendatumalt ja julgesid neistki mõned lavalaudadelt lahkumisele mõelda – naisterahvale kaotust suudeti ju vältida. Leiliruumis olid ka olud juba piisavalt karmiks muutunud ja viimastena jäid lavale kaks Savekatte kõva meest – Vahur Paal ja Mati Püks. Omavahel viimase vereni enam ei mindud ja Vahur loobus esimesena. Pärast seda ei jäänud Matigi enam leiliruumi pikemalt mõnulema ja sai võitjana väljuda.

Lauamängude turniir toimus laupäeva pärastlõunal Oti pubi ülemisel korrusel, kus kogu turniiri kestel oli kuulda naeru ja jutusuminat. Mänge mängiti kaheliikmelistes tiimides jaamameetodil ning mängude järjekord ja vastasvõistkond selgitati välja loosiga. Oti pubisse oli kogutud mitmeid erinevaid mänge:Yatzy, Must Notsu, Tower, Twister, Sõnamäng, Eesti, Tsirkus ja Alias. Kõik meeskonnad mängisid eelpool nimetatud kõik mängud läbi. Kõige edukamalt õnnestus see Elisa tiimil (Martti Kuldma, Urmas Jõeleht), kes sai ainsa kaotuse mängus Must Notsu. Kadi Skoblov ja Susan Puškin, moodustades tiimi Nordea 3, saavutasid teise koha. Kolmanda koha vääriliselt mängisid Ketlin Evisalu ja Helina Evisalu tiimina AM Reference 2. Turniiri korraldaja Nele kommenteeris: “Twister küttis eriti kirgi. Täiskasvanud mehed kilkasid nagu väiksed plikad.”

Igal juhul mängude meelelahutusprogrammi näol oli tegemist mõnusa, kuigi mitte just masse kaasanud, vahepalaga.

Võistluste protokollid:

https://firmasport.ee/dokumendid/doc_download/572-lauamaengude-protokoll-2011

https://firmasport.ee/dokumendid/doc_download/560-saunavoistlus-2011tulemused