Saint Gobain’i supertiim tõi võidu laskesuusatamise teatesõidus

08. märts 15

Laskesuusatamise teatesõit vabatehnikas toimus Tehvandi Spordikeskuse suusaradadel ning lasketiirus ja trahviringil. Distantside pikkuseks igal võistlejal oli 4,5 km, mis sõideti vabatehnikas 1,5 km ringil. Trahviringi pikkuseks oli 150m.

laskesuusatamineTäna hommikul kell 10 toimus lasketiirus laskmise koolitus. Neile, kes enne polnud püssi käes hoidnud ega laskesuusatamisega kokku puutunud, õpetati tehnikat ning lasti kätt proovida.

Võistkonnas erinevatesse vanuseklassidesse kuuluvate võistlejate kasutamine andis stardiajas ajaboonust ja mida vanemasse vanuseklassi osaleja kuulus, seda suurem oli ajaboonus.

Laskesuusatamise teatsesõidu võidumeeskond, Saint Gobain pani kokku 3-liikmelise supertiimi. Juri Shirokov alla 30-aastastest, Heiki Mäesalu M50 ja Anne Roos N50. Kõik võistkonna liikmed olid ennast tõestanud juba ka teistes suusatamisalades.

Juri Shirokov võitis oma vanuseklassis nii võimsussõidu kui ka Kunimäe tõusu sprindis. Samuti oli tema tiimikaaslane Heiki Mäesalu Kunimäe tõusu sprindis oma vanuseklassi parim ning Anne Roos hiilgas suusasprindis oma vanusegrupis esimese kohaga. Laskesuusatamises oli neil seega olemas nii ajaboonus, täpsus kui ka kiirus.

Laskesuusatamise teatesõidu 2. kohale sõitis Swedbank’i tiim, mille liikmeteks olid Mare Ulp, Erko Virgepuu ja Rait Pallo. Napilt Elisa Spordiklubi eest napsas 3. koha Fere, kuhu kuulusid Randy Korb, Tiit Tiivoja ja Marje Viirmann.

Foto: Tarmo Haud